|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Навчальний матеріал до завдання
Живий організм є єдине ціле, де діяльність клітин, тканин, органів, фізіологічних систем взаємопов'язана і узгоджена. Організм може активно існувати тільки завдяки постійній взаємодії з оточуючим його зовнішнім середовищем „ Такий безперервний зв'язок можливий за рахунок вроджених безумовних і набутих протягом життя умовних рефлексів. Крім зовнішнього середовища, людський організм взаємодіє із соціальним середовищем. Головна роль в цьому належить другій сигнальній системі. Єдність організму людини, його зв'язок з навколишнім середовищем відбувається головним чином, за рахунок діяльності нервової системи. Активність людини проявляється у вигляді функцій і фізіологічних актів. Для засвоєння механізмів регуляції фізіологічних системі, органів організму та закономірностей його життєдіяльності і взаємодії з навколишнім середовищем, слід розглянути основні фізіологічні або функціональні поняття. Функція — специфічна діяльність і властивість диференційованих клітин, тканин, органів і систем, що проявляються, як фізіологічний процес або сукупність процесів. За рахунок змін функцій організм пристосовується, адаптується до зовнішнього середовища, до умов існування.
Усі функції можна поділити на тваринні або соматичні (Сома - тіло) і вегетативні (vegeto - збуджувати, оживлювати, підсилювати). Соматичні функції відбуваються за рахунок діяльності скелетних м'язів і іннервуються соматичною нервовою системою. Вегетативні функції - функції, які пов'язані з обміном речовині, процесами кровообігу, дихання, травлення, виділення, росту та розмноження. Всі ці функції відбуваються за рахунок роботи внутрішніх органів, діяльність яких регулюється вегетативною нервовою системою. Адаптація (від лат. аdарtotіо) - пристосування організмів до умов навколишнього середовища, що забезпечує життя.
Система - визначена сукупність елементів, які при взаємодії створюють єдине ціле, Функціональна система за теорією П.К.Анохіна - сукупність органів і тканин, які належать до різних анатомо-фізіологічних утворень, що забезпечують визначену форму пристосувальної діяльності організму. Кінцева ціль роботи функціональної системи є підтримка в організмі нормальних умов перебігу процесів обміну і гомеостазу. Функціональна система включає: Ø рецептори, що сприймають вплив факторів зовнішнього середовища; Ø провідний апарат, який передає сигнали від рецепторів; Ø центральні нейрони та їх зв'язки, які забезпечують об'єднання функцій; Ø сукупність різних органів при зміні діяльності яких виникає позитивний результат; Ø сукупність аферентних утворень, які забезпечують зворотній зв'язок. Фізіологічний акт - складний процес, який відбувається за участю різних фізіологічних систем організму. Вегетативна нервова система - відділи нервової системи, які регулюють роботу внутрішніх органів в організмі людини. Біологічна надійність - можливість біологічних систем функціонувати за певних умов, незважаючи на мозаїчну зміну зовнішніх умов і впливів. Захисно-пристосувальна реакція — загально біологічна властивість живої системи відповідати на дію різних факторів специфічними і неспецифічними реакціями. А) захисні реакції - на відновлення порушеного внутрішнього середовища організму; Б) пристосувальні - на відновлення порушених взаємовідносин між організмом і зовнішнім середовищем. Реактивність - можливість організму відповідати на вплив різних факторів адекватними реакціями. Резистентність — опірність організму на дію шкідливих факторів зовнішнього середовища. Запалення - захисна реакція організму у вигляді патологічного процесу на дію різних хвороботворних подразників. Стресова реакція (стрес) - реакція організму, яка пов'язана з великим нервовим і фізичним напруженням. Сенсорна інформація — інформація, яку отримують за допомогою органів чуття. Сприйняття - відображення предметів і явиш;, з сукупності їх окремих властивостей (форма, величина, колір та ін.), які діють на даний момент на органи почуття. Відчуття - відображення окремих властивостей предметів і явищ, які безпосередньо впливають на аналізатори.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |