|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Покажи, що ти ховаєш
Мета: закріпити вміння дітей використовувати в мовленні формули мовленнєвого етикету: прохання, дозвіл, заборону, відмову. Матеріал: іграшки. Хід гри. Дитина ховає за спину (якийсь предмет: іграшку). Інші діти по черзі підходять і просять показати, що вона ховає (слова прохання - різні). Та дитина, в якої іграшка, по черзі використовує слова дозволу, відмови, заборони.
Хто сказав комплімент? Мети: закріпити вміння дітей використовувати в мовленні формули мовленнєвого етикету: комплімент, схвалення. Хід гри. Телепузик пропонує дітям стати в коло. Обирається ведучий. Він сідає у середині кола на стільчик і заплющує очі. Діти за вказівкою телепузика промовляють схвалення, комплімент, а ведучий, не розплющуючи очей, намагається відгадати, хто це сказав.
Вручення подарунків Мета: активізувати вживання дітьми формул мовленнєвого етикету в ситуації вітання, вручення подарунків. Хід гри. Вихователь повідомляє, що сьогодні в телепузика Називайка день народження, і він запрошує усіх дітей на своє свято. Діти - запрошені відтворюють ситуацію вітання з днем народження, вручення подарунків. Телепузик слідкує за правильністю використання формул мовленнєвого етикету, оцінює кожну пару, обирає найкращу.
Імітація Мета: навчити розпізнавати різні емоційні стани, збагатити знання дітей немовними засобами виразності. Матеріал: набір картинок із зображенням телепузиків, які мають різний настрій. Хід гри. Телепузик просить кожну дитину взяти картки. Діти уважно розглядають усіх персонажів, які виражали певну емоцію, а потім зображали на своєму обличчі схожий настрій. Група дітей відгадує, який настрій зображувала дитина. Виграє та дитина, яка зробить це краще за всіх.
У кого, який настрій? Мета: навчити розпізнавати різні емоційні стани, збагачувати знання дітей немовними засобами виразності. Матеріал: картинки із зображенням телепузиків, які мають різний настрій: веселі, здивовані, сумні, налякані, задоволені. Хід гри. Обирається незалежне журі з декількох дітей. Діти об'єднуються у групки, домовляються про те, як спільно скласти розповідь, розподіляють ролі. Розігрують складену розповідь за ролями. Незалежне журі оцінює кожну розіграну розповідь.
Телефонна розмова з казковим героєм Мета: стимулювати дітей до спілкування, будувати діалог. Розвивати ініціативність спілкування. Матеріал: два телефонні апарати. Хід гри. Дітям даються різні завдання, наприклад, зателефонувати до казкового героя, запросити його в гості. Гра проводиться парами.
Довідкова служба Мета: вправляти вміння дітей вести діалог, використовуючи формули мовленнєвого етикету. Матеріал: два телефонні апарати. Хід гри. Дітям пропонується зателефонувати в довідкову службу і дізнатися, якою буде погода завтра, на якій вулиці розміщений "Зоопарк", як проїхати до бібліотеки тощо.
Крамниця іграшок Мета: стимулювати дітей до спілкування, вправлятись у вмінні вести полілог. Матеріал: каса, іграшки. Хід гри. Створюється ігрова ситуація іграшкової крамниці. Обирається продавець, касир, усі решта - покупці, які по черзі просять продавця показати іграшку, продати, допомогти обрати іграшку на день народження тощо.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |