|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Лінгвістична казка"Чеберяйчики "з" та "без" Мета: ознайомити дітей з прийменниками "з" та "без". Хід заняття. Вихователь розповідає дітям казку: -Жили-були два чеберяйчики, дуже схожі один на одного, навіть одягались однаково: якщо один із них одягав червоний капелюшок із китицею, то другий поспішав зробити те саме. Вони завжди ходили галявиною разом, але щоб їх могли друзі-чеберяйчики відрізняти і не плутати, вони щось брали з собою. Якщо один чеберяйчик був із книжкою, то другий - без неї, якщо один брав у руки дзвіночок або був із іншою будь-якою квіткою, то другий - без. Їх звали 3 та Без. Ось і сьогодні, щоб ви, діти, не переплутали їх, вони склали загадки зі своїми іменами. Послухайте, чиє ім'я звучить у загадці: "Без рук, без ніг у небо повзе" (дим). "Без крил літають, без ніг стрибають, без вітрил пливуть" (хмари). "Що без початку і без кінця?" (обручка). "З бородою, а не дід, з рогами, а не бик, доять, а не корова, лико дере, а личаків не плете" (коза). Чеберяйчикам сподобалось, як ви відгадували загадки і вони вирішили пригостити вас чаєм. Чеберяйчик 3 зробив канапки. Діти, як ви гадаєте, з чим зроблено канапки? (з рибою, з маслом, з сиром тощо). А його друг без запропонував пити чай Без цукру. А ще без чого можна пити чай? (без лимона, без цукерок, без тістечок) [50].
Лінгвістична казка "Чеберяйчики "біля" та "перед" Мета: ознайомити дітей з прийменниками "біля та перед". Хід заняття. Вихователь розповідає дітям лінгвістичну казку: - Жили-були два чеберяйчики. Один із них був дуже допитливий, він завжди стояв біля чого-небудь і розглядав: біля гриба, біля квіточки, біля травинки. Звали його Біля. Його друга звали Перед. Він любив у всьому порядок: рано вранці вставав, умивавсь із лілеї, зачісувався перед люстерком, мив руки перед сніданком, ставив перед собою філіжанку із соком кульбаби. Йому завжди здавалося, що він спізнюється, тому прибігав і одразу ж кричав Біля: "Вибач, будь ласка, мене. Я винен перед тобою". Чеберяйчик Біля заспокоював друга Перед, сідали біля віконечка і починали грати. Вони і для вас, діти, придумали гру. Але, перш ніж почати гру, запам'ятайте: Якщо предмети знаходяться поряд, близько один до одного, до нас на допомогу приходить Біля. А якщо предмети стоять перед чим-небудь? Правильно, допомагає Перед. Отже, я читаю речення, а ви їх закінчуєте. Зразок відповіді: - Я стою біля дерева, а ти стоїш перед деревом. Я стою біля хатинки, ти стоїш... Я стою біля столу, ти стоїш... Я стою біля машини, ти стоїш... Я стою біля каруселі, ти стоїш... Я стою біля крамниці, ти стоїш... А зараз, діти, відгадайте загадки з іменами чеберяйчиків Біля і Перед: - "Покружилась зірочка біля мене трішки, Сіла і розтанула на моїй долоньці" (сніжинка). - "Він ходить перед нами, голову задравши, не тому, що поважний граф, не тому, що гордий норов, А тому, що він..." (жираф) [50].
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |