|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Скажи, що ти робиш?Мета: вчити дітей додержувати чергування приголосних у закінченнях дієслів І особи однини теперішнього часу (сидіти - сиджу, летіти - лечу, носити - ношу, садити - саджу...). Матеріал: Картинки із зображенням дії (хлопчик сидить, дівчинка носить воду...). Хід гри. Вихователь роздає дітям картинки, кожна дитина розповідає, що намальовано на її картинці. Потім вихователь звертається із запитанням: "Скажи, що ти робиш?" Дитина повинна назвати дію від свого імені, тобто в І особі однини. Наприклад: - Вітю, що ти робиш? - Я сиджу на стільці (на картинці намальований хлопчик, який сидить на стільці). - Я лечу на літаку. - Я саджу квіти. - Я ношу воду. - Я кошу траву. Якщо хтось помилився, діти разом з вихователем виправляють його, після чого дитина повторює правильну форму дієслова.
Постав потрібну картинку Мета: вправляти дітей в узгодженні числівників, один, одна, одно (є) з іменниками в роді та числі. Матеріал: картинки, на яких зображено предмети чоловічого роду (стілець, олівець, сарафан, огірок, апельсин, лимон, телефон, прапорець, слон); жіночого роду (каструля, лялька, шапка, книжка, ручка, машина, груша, слива, чашка): середнього роду (колесо, відро, дерево, сонце, яблуко, мило, шило, плаття, решето). Хід гри. Дитина, яку вихователь викликала, повинна розкласти предмети відповідно до їх родової належності: на одну поличку поставити картинки із зображенням предметів, про які можна сказати один, на другу поличку - картинки із зображенням предметів, про які можна сказати одна і на третю - одне... Наприклад, на першу поличку - лимон, на другу - ляльку і на третю - відро. У гру, роздавши другий комплект картинок, можна включити елементи змагання "Хто швидше розставить правильно картинки?", викликавши для виконання завдання двоє дітей. Діти називають предмети, узгоджують числівники з іменниками, виправляють помилки, допущені товаришами.
Хто в кого? Мета: вправляти дітей у відмінюванні іменників, що означають назви дитинчат тварин, та у вживанні іменників жіночого роду однини в родовому відмінку; вчити їх правильно відповідати на запитання, закріплювати родову належність предмета. Матеріал: набір предметних картинок. Хід гри. Діти розглядають предметні картинки по черзі: ведмедиця і ведмежата, зайчиха і зайчата тощо, описують їх. Після цього починається гра. На столі у вихователя лежать малюнки - зображення звірят, а в дітей - дорослих звірів (зайчиха, ведмедиця, тигриця тощо). Хтось із дітей виходить до столу, бере малюнок, показує всім іншим і запитує, наприклад: "Зайченята, в кого?" Дитина з малюнком зайчихи встає, показує його дітям і відповідає: -У зайчихи. Інші діти повторюють. - У кого лисенята? - У лисиці. - У кого ведмежата? - У ведмедиці. - У кого каченята? - У качки. У процесі гри вихователь може використати такі загадки: Влітку наїдається, взимку висипається (Ведмідь). По полю гасає, овечок хапає та всіх лякає (Вовк). Ходить по городу великого роду, ноги як лопати, а сліду не знати (Гуска). Влітку сірий, взимку білий (Заєць). Кругом бочки бігають клубочки (Квочка з курчатами). Стоїть гора посеред двора, спереду вила, ззаду мітла (Корова).
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |