|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Відгадай за описом
Мета: вчити дітей складати описові розповіді, виділяючи ознаки об'єкта опису. Матеріал: телефон. Хід гри. Вихователь: - Діти, в Незнайка сьогодні день народження. На жаль, він не зможе до нас прийти, він просив йому зателефонувати. Кожен з вас привітає його з днем народження і опише подарунок, який йому приготував, а Незнайко відгадає. Дітям по черзі дають телефон, вони складають тексти описових загадок. Послухайте, як я його привітаю (дає зразок розповіді).
Продовж далі Мета: вчити дітей складати сюжетні творчі розповіді за літературним зразком. Матеріал: оповідання В.Сухомлинського "Я вирощу внучку дідусю". Хід заняття: Вихователь: - Телепузик Розмовляйко пропонує сьогодні подорожувати разом з ним до країни фантазій. Проте потрапити туди можна лише тоді, коли складеш продовження розповіді. Телепузик зачитує початок розповіді. Дітям пропонує продовжити. Телепузик Розмовляйко: (зачитує оповідання В.Сухомлинського "Я вирощу внучку дідусю"). - "У садочку росте стара вишня. Хлопчик Олесь побачив від неї маленьку вишеньку та й запитує дідуся: - Дідусю, де взялася ця маленька вишенька? - З кісточки виросла, - відповів дідусь. - То це донька старої вишні? - Так,донька. - А внучка у старої вишні буде? - Буде Олесю, - відповідає дідусь, - якщо ти викопаєш оцю маленьку вишеньку, діждешся з неї ягідок, посадиш кісточку - ось з кісточки і виросте внучка старої вишні. Олесь задумався. - Я вирощу внучку старої вишні, - сказав Олесь. - Діти давайте продовжимо цю казку. Розкажемо про те, як виростив Олесь внучку старої вишні.
Опиши героя улюбленої казки Мета: вчити дітей складати описові розповіді. Матеріал: телепузик Називайко. Хід гри. Називайко пропонує дітям пригадати свого улюбленого героя казки і описати, не називаючи його. Діти описують своїх героїв казок, Називайко їх називає. Рости, виростай деревце Мета: ознайомити дітей зі структурою розповіді. Матеріал: телепузик Розмовляйко, фланелеграф, гілки дерева, стовбур. Хід гри. Вихователь: - Діти! Сьогодні до нас завітав телепузик Розмовляйко. Цей телепузик любить багато розповідати. Він знає безліч різноманітних історій. Розмовляйко хоче і вас навчити розповідати. Ось що він хоче вам сказати. Телепузик: - Діти, подивіться, що я вам приніс (показує малюнок дерева). Це не просте дерево. Це дерево - розповідь. Кожна гілка - окреме речення. Всі разом речення-гілки складають цікаву розповідь. Сьогодні я пропоную вам скласти разом розповідь про дерево. Телепузик пропонує кожній дитині по черзі скласти речення. Після кожного правильно складеного речення на фланеграфі з'являється гілочка, в кінці - стовбур. Якщо речення не об'єднані між собою одним змістом або порушена композиція, то стовбур не з'являється. Вихователь знайомить дітей із початком розповіді, зав'язкою, розгортанням подій, кульмінацією, кінцівкою на прикладі речень-гілок дерева.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |