|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Діалогічне мовленняГра-заняття "Знайомство з країною телепузиків" Мета: познайомити дітей з казковою Країною телепузією. Створити емоційне тло і викликати бажання грати з персонажами казкового дійства. Матеріал: іграшкові телепузики, макет галявини. Хід заняття. Вихователь пропонує дітям подорож до країни Телепузії: - У лузі, на сонячній галявині серед трав живуть невеликі казкові істоти. їх рідко можна побачити, і звуть їх телепузиками. Проте це нові, наші українські, телепузики. Усі телепузики зовні схожі між собою. Але між ними є й відмінності: один (показує іграшки) яскраво-червоного кольору, і звати його Пізнайко. Пізнайко завжди над чимось розмірковує; другий - зеленого кольору, і звати його Називайко. Він любить усе детально описувати; третій - синього кольору, і звати його Розмовляйко. Розмовляйко знає багато цікавих історій. Він любить розповідати. А четвертий жовтого кольору. Це Любава. Любава завжди все знає і любить пояснювати. Телепузики живуть дружно, багато спілкуються між собою, вони надзвичайно допитливі. Завжди про щось розпитують один в одного, про щось домовляються, обмінюються враженнями та обговорюють усе побачене і почуте. Знають багато цікавих ігор, найбільше вони люблять гратись у різні ігри, вони і вас навчать, діти, гратися. Діти розглядають свої іграшкові чи намальовані телепузики. Педагог надає їм можливість створити свої ігрові ситуації з ними, поспілкуватися між собою [61]. Ігрові мовленнєві вправи Зустріч на вулиці Мета; закріплення умінь дітей вести діалог у ситуації розпитування. Матеріал: телепузики. Хід вправи: Створюється ігрова ситуація. На вулиці зустрічаються телепузики і розпитують один в одного, як дійти до іграшкової крамниці. Телепузик Називайко: - Скажіть, будь ласка, як пройти до іграшкової крамниці? Телепузик Пізнайко: - Чи не знаєте ви, як потрапити до крамниці? Телепузик Розмовляйко: - Будьте добрі, підкажіть, як потрапити до іграшкової крамниці? Вихователь: - А ти як запитаєш? (звертається до кожної дитини). Телефонна розмова Мета: формувати вміння вести діалог домовленості. Матеріал: телепузики, два телефонні апарати. Хід вправи: телепузикам пропонується по телефону домовитися про зустріч біля зоопарку. Телепузик Називайко: - Привіт! Телепузик Пізнайко: - Привіт. Радий чути твій голос. Телепузик Називайко: - Давай разом підемо до зоопарку. Телепузик Пізнайко: - Давай. А коли зустрінемось? Телепузик Називайко: - Десь о 12 годині біля входу. Ти згідний? Телепузик Пізнайко: - Добре. Це мене влаштовує. До зустрічі. Вихователь пропонує кожній парі дітей по телефону домовитися про зустріч.
Продовж далі Мета: вправляти дітей у складанні діалогу-обговорення. Вихователь пропонує дітям уявити, що вони розмовляють між собою по дорозі в метро. - Тобі подобається мультфільм про черепашок Ніндзя? - Так. Ти думаєш вони справжні герої? і т. ін. Улюблений герой Мета: формувати вміння вести діалог обговорення. Матеріал: картинки із зображенням героїв казок. Хід вправи: вихователь пропонує дітям вибрати картинки із зображенням улюбленого казкового героя. Звертається із запитанням до дітей: Хто твій улюблений герой? З якої він казки? Чому тобі подобається саме цей герой? Надалі вихователь пропонує дітям розпитати один в одного про улюбленого казкового героя.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |