|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Вправляння дітей у вживанні дієслів минулого часуХлопець ішов, ішов, та не дійшов. Будівельники будували будинок, та не.... Хлопчик ніс воду, та не.... Діти ловили метеликів, та не.... Учень учив, учив та не.... Кішка ловила мишу, та не.... - Що було восени? - Ішов дощ, опадало з дерев листя, гудів вітер, стояли калюжі, був туман, мряка.... - Що було зимою? - Було холодно, стояли великі морози, падав сніг. Діти катались на санчатах, лижах, ковзанах, грали в сніжки, ліпили бабу; одягали теплі пальта, шуби, валянки, рукавиці.
Вправи на складання дітьми простих поширених речень
Кішка грається... де? (на сонечку). Кішка умивається... чим? (лапою). Собака сидить... біля чого? (біля будки). Хлопчик сидить... на чому? (на дивані). Козеня їсть... що? (траву). Дівчинка сидить на дивані і читає... що? (книжку). Хлопчик везе... що? (машину). Дівчинка поливає... що? (дерево). Діти граються... чим? (іграшками). Хлопчик витирає посуд... чим? (рушником). Дівчинка несе в руках... що? (ляльку). Хлопчик і дівчинка годують кошеня... чим? (молоком). Дівчинка купає ляльку... де? (у ванні). Мама веде за руку... кого? (маленьку дівчинку). Примітка: Вправи використовуються у повсякденному житті, до текстів добираються відповідні картинки.
Вправи на відмінювання дієслів за особами з чергуванням приголосних в основі Вихователь говорить: - Хлопчикам треба було швидко бігти додому. Що вони зробили? (Побігли). - Як ти скажеш про себе? (Я біжу). - Про хлопчиків? (Вони біжать). Промене? (Ви біжите). Про нас?(Ми біжимо). Про Вову? (Вова біжить). Пропонує комусь з дітей побігти по кімнаті. - Що робить Сашко? (Біжить). - Що зробив Сашко? (Прибіг). Вихователь пропонує дитині принести води і полити квіти. - Що ти робиш? (Ношу воду і поливаю квіти). -А як сказати про нас? (Ви носите, ми носимо!). - Запитай, Вітя у Зіни, що вона носить? (Що ти носиш? Я ношу пісок). -Я хочу дивитись картинки. Запитай у Вови, чи хоче він дивитись картинки. -А як сказати про всіх нас? (Ми хочемо дивитись картинки). - Вітя ходить, а як скажеш про себе? (Я ходжу). - Вітя носить, а як скажеш про себе? (Я ношу). - Ми сидимо. Як ти скажеш про себе? (Я сиджу).
Підбір прикметників до іменників Мета: вправляти дітей в узгодженні іменників з прикметниками в роді. Вихователь. Великий хлопчик. А як про дівчинку можна сказати? Діти. Велика дівчинка. Вихователь. А про Колю? Валю? Вітю? Діти відповідають. - Спіла груша. Як сказати про яблуко? Виноград? Абрикоси?
Підбір іменників до прикметників Мета: вправляти дітей в узгодженні іменників з прикметниками в роді й числі. Вихователь. Червона квітка. Про що ще можна сказати червона? Діти. Червона стрічка, червона книжка, червона тарілка, червона чашка, червона ягода, червона вишня. Вихователь. Червоний прапорець. Про що ще можна сказати червоний? Діти. Червоний бант, червоний фартух, червоний помідор. Вихователь. Червоне яблуко. Про що ще можна сказати червоне? Діти. Червоне мило, червоне плаття, червоне літо. Вихователь. Червоні панчохи. Про що ще можна сказати червоні? Діти. Червоні шкарпетки, червоні черевики, червоні колготи, червоні рукавиці.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |