|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Слова у країні МовиМета: ознайомити дітей із схемою-моделлю слова-предмета. Матеріал: сюжетні малюнки, що ілюструють подорож країною Мови, ляльки - хлопчик і дівчинка, м'яка озвучена іграшка - Сонячний зайчик, моделі слів-предметів - по 5-6 шт. На кожну дитину. Хід заняття. Вихователь розповідає казку: "Разом із Сонячним зайчиком Даринка з Максимком гуляли містом. Діти побачили багато будинків, на яких були намальовані рисочки. Ось на цьому - одна рисочка, на цьому - дві, а на цьому - аж три. Раптом Сонячний зайчик зупинився біля одного з будинків, ось такого [_/_] - Хто живе в цьому будиночку? - запитали малюки. - Зараз я розповім вам одну історію, й ви самі здогадаєтеся, - відповів Сонячний зайчик і почав свою розповідь: Не любив чаклун людей, бо вони все знають, І предмети всі навколо якось називають. Вирішив усі знання в нас він відібрати. "Лише я один на світі усе буду знати". Люди вранці розплющили очі І зрозуміли, що хтось їм наврочив. Ніхто у своїх кімнатах нічого не міг упізнати. Виглядають у вікно - незнайоме все одно! Що це дзвеніло і нас розбудило? Від нього лиш чути - тік-так і тік-так. Ой, що це, ой що це - не взнають ніяк! Захотілося їсти - на що ж його сісти? Хочете вірте, хочете - ні Потрапили всі в якесь дивне кільце. Ой, що це, ой, хто це, і це, і оце? Що це росте під вікном на дворі? Хто це літає високо вгорі? Не можуть навколо нічого впізнати. Хочеться людям плакать, кричати. Хто це, і що це - великий секрет - Загубив свою назву кожен предмет. Дружно давайте ти, він і я Повернемо предметам назву й ім'я. На виручку прийде у названий строк Наш новий знайомий - Мови синок. Відкриє одразу тобі і мені Нам дуже потрібні слова чарівні: Книжка, дошка, кабінет, Печиво, повидло, мед, Чоботи, штани, кашкет, Мотоцикл, велосипед - Знайте, діти, наперед Кожен з них - це є предмет. (Л.Лужецька) - Все зрозуміло! У будинках із однією рисочкою живуть слова, що називають предмети, - заплескали в долоньки Даринка й Максимко. Сонячний зайчик пояснив малятам, що кожне слово-предмет позначає щось своє. Цим "щось" можуть бути вітер, клен, мрія і, навіть, країна, але всі слова-предмети живуть ось у таких будиночках 1 / [ і відповідають на запитання "Хто?" або "Що?". Вихователь: "Діти, давайте доберемо слова-предмети, що відповідають на запитання хто? Відтепер на запитання що? Я буду промовляти слова, а ви покладіть стільки фішок, що означають слова-предмети, скільки слів я назву". Спочатку вихователь промовляє слова повільно, потім - у більш швидкому темпі. Надалі до іменників додаються інші частини мови, діти повинні покласти ту кількість фішок, яка дорівнює кількості названих іменників. Ознайомлення дітей зі словами-предметами, а також моделлю, яка є їх умовним позначенням, дає змогу перейти до ознайомлення дошкільників із будовою слова, а саме: наявністю в його складі таких частин, як корінь і суфікс.
Лінгвістична казочка Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |