|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ВИСНОВКИ. Інтернет є не тільки новим засобом інформації як телебачення і радіо
Інтернет є не тільки новим засобом інформації як телебачення і радіо. Це - новація, що додає (наприклад, підсилює інтерактивність) чи замінює визначені функції інших засобів передачі інформації. У цій області ЗМІ найважливішу роль грає питання: "Що я хочу і який засіб інформації найкраще підходить для задоволення мого бажання?" Різні ЗМІ задовольняють потреби споживача по-різному. Більшість людей потребує саме того, чого їм не може дати комп'ютер (наприклад, у книгах, газетах, телебаченні, радіо). Онлайн-журналістика не витисне інші ЗМІ, тому що головною умовою для використання її послуг є володіння комп'ютером, а це поки доступно лише забезпеченим людям. Закон Рипла говорить, що нові більш високорозвинені засоби масової інформації ніколи не замінять старі. Нові ЗМІ будуть змушені шукати для себе нові задачі чи області застосування. На основі того, що Інтернет, по суті, теж є текстовим засобом інформації, він може прийняти на себе принципово схожі функції, наприклад, газети. І все-таки онлайн-версія друкованого видання навряд чи здатна замінити саме друковане видання. Переваги онлайн-журналістики дозволяють припустити, що онлайн-журналістика є додатковою формою традиційної журналістики, що розширює можливості останньої.
Кооперація традиційної та онлайн-журналістики позитивно впливає на "материнське ЗМІ", роблячи друковане видання більш привабливим. Підлітки можуть бути виключені з числа проблемних цільових груп після того, як спробують у Мережі читати газети. Крім того, обидві форми ЗМІ разом можуть бути представлені на ринку оголошень і реклами. Великою перевагою материнського ЗМІ є розкручене ім'я. Цей пріоритет визначається і тим, що Мережа буквально буяє плутаною інформацією, і наявністю безлічі менш достовірних і, принаймні, менш відомих ресурсів. Крім того, вони мають налагоджений механізм збору новин і великий архів, а в результаті - високу якість інформації. Перевага в конкуренції з абсолютно новими онлайн-ЗМІ складається також з інших відмінних рис розкрученого видання: традиційних заголовків, наборів шрифтів, назв окремих підрозділів, архітектури статей, графічних елементів тощо. Ця стратегія, яку називають імітаційною, спостерігається в діяльності багатьох виробників онлайн-інформації. Саме завдяки перевагам за рахунок цих пізнавальних ознак газети поширюють свої локальні чи регіональні платформи до надрегіональних.
Існують три відмінності ЗМІ в онлайн: 1. Інтрамедіальні (коли функції традиційних ЗМІ доповнюються онлайн-виданнями): (газета та її онлайн-версія). 2. Інтермедіальні (розходження між новими і старими ЗМІ однієї категорії): онлайн-ЗМІ мають тут перевагу, як уже сказано, через можливість перманентного відновлення. 3. Трансмедіальні (шляхом створення нових форм комунікації): нові форми інтерактивного спілкування, коли реципієнт може вибирати інформацію з нескінченного потоку пропозицій. Кількісна й вибіркова поведінка споживачів інформації є найважливішим мірилом того, чи справляються зі своїми функціями онлайн-ЗМІ, чи здатні вони заміняти телебачення, радіо і друковані видання.
Тема № 16 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |