|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема: Договори про передачу майна у власність
1. Поняття, характеристика і види договору купівлі-продажу. 2. Договір міни, дарування. 3. Договір постачання. Контрактації с/х продукції. 4. Поняття, зміст договору ренти. Відповідальність сторін за договором ренти. 5. Договір довічного змісту (відходу). Відповідальність сторін за договором довічного змісту (відходу).
Література: 1. Конституція України: прийнята на п'ятій сесії ВРУ 28 червня 1996 року /ВВРУ - №30 - с.141. 2. Цивільний кодекс України від 16.01 2003 №435-4. 3. Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436 - 4. 4. Закон України «Про захист прав споживачів» від 15.12.93 № 1023-12.(у новій редакції 2005 г). 5. Закон України «Про приватизацію майна державних підприємств» в редакції від 19.02.97. 6. Закон України «Про товарну біржу» від 10.12.91 №1956-12. 7. Закон України «Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій в області зовнішньоекономічної діяльності» від 23.12.98. 8. Правила продажу продовольчих товарів від 28.12.94.//БНА МВ України 1995.- № 3 - 4. 9. М. І. Панченко Цивільне право України, К. “Знання”, 2005 р. 10. Харитонов Е.О. Саниахметова Н.А. Гражданское право Украины, Х., 2004.
Методичні рекомендації: Вивчаючи тему про договори про передачу майна у власність засвоїти їх правове регулювання, за якими ознаками вони класифіковані в загальну групу, в чому полягає особливість кожного виду договору. У першому питанні засвоїти поняття договору купівлі-продажу, його юридичну характеристику, істотні умови, права і обов'язки сторін і види договору купівлі-продажу. У регулюванні відносин по відшкодувальній реалізації майна певне місце займає договір міни. У другому питанні звернути особливості договору міни, риси схожості і відмінності з договором купівлі-продажу, постачання, контрактації. Є застосування в господарській діяльності. Договір дарування набув широкого поширення в суспільних відносинах, правова природа якого достатньо вивчена, необхідно з'ясувати порядок і форму його висновку, зміст, дарування в майбутньому, дарування на користь третьої особи, підстава і правові наслідки розірвання договору, різновид договору дарування - пожертвування. У третьому питанні вивчити особливості договору постачання, істотні умови договору, його значення в діяльності господарюючих суб'єктів, права і обов'язки сторін. Дати загальну характеристику договору контрактації сільськогосподарської продукції, його значення в діяльності сільськогосподарських суб'єктів. При вивченні четвертого питання необхідно з'ясувати зміст рентних відносин, поняття ренти, загальну характеристику договору, права і обов'язки, відповідальність сторін і особливості, що відрізняють його від інших цивільно-правових договорів. У п'ятому питанні вивчити поняття, зміст і форми договору довічного змісту (відходу). Порядок його висновку, зміни і розірвання, права і обов'язки сторін, момент виникнення права власності на відчужене майно, припинення договору, відповідальність сторін за договором. Підготувати реферат на тему: «Види договорів роздрібної купівлі-продажу».
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |