|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Практичні завдання. Завдання 1. Розробіть складний план лекційного заняття за темою «Науковий стиль і його засоби в професійному спілкуванні»Завдання 1. Розробіть складний план лекційного заняття за темою «Науковий стиль і його засоби в професійному спілкуванні». Зверніть увагу на те, що в планах лекцій найчастіше послуговуються називними реченнями, які логічно та послідовно розкривають зміст лекції. Завдання 2. Запишіть матеріал параграфа наявного підручника з будь-якої галузі права у формі тез. Рекомендований обсяг параграфа – 30-35 абзаців.
Завдання 3. Прочитайте наукову статтю з фаху і виконайте завдання: 1) складіть питальний план до тексту; 2) запишіть текст у формі тез; 3) складіть конспект наукової статті.
Завдання 4. Оберіть одну із запропонованих тем для реферування і опишіть можливу структуру реферату. 1. Лінгвістична експертиза: поняття, види, методика проведення. 2. Сучасна мовна ситуація на Кіровоградщині. 3. Професійне спілкування в юридичній діяльності.
Завдання 5. Розробіть власні рекомендації «Як конспектувати лекцію». Запропонуйте основні способи запису матеріалу, якщо лектор обрав занадто швидкий темп викладу. Рекомендації запишіть.
Завдання 6. Самостійно ознайомтеся з вимогами до оформлення бібліографічного опису (Бюлетень ВАК України. – 2009. – № 5). Запишіть відповідно до вимог літературу, яку можна було б використати під час підготовки повідомлення на тему «Правова система як соціальний феномен». Завдання 7. Підготуйте матеріали для написання наукової статті з теми «Фахова мова юриста». Врахуйте вимоги до авторських оригіналів, поданих до науково-виробничого журналу «Держава та регіони». Вимоги до авторських оригіналів статей, 1. До друку приймаються непубліковані раніше роботи, написані українською мовою, обсяг – 0,5–1 авт. арк. 2. Рукопис статті має містити такі необхідні елементи (бажано виділені напівжирним шрифтом): УДК; Прізвище, ім’я, по батькові повністю українською, російською та англійською мовами; Анотація українською (500 символів), російською (500 символів) та англійською (до 2000 символів) мовами; Ключові слова українською, російською та англійською мовами (3–10 слів); І. Вступ (постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями; аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття); ІІ. Постановка завдання (формулювання цілей статті); ІІІ. Результати (виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів); IV. Висновки з дослідження та перспективи подальших розвідок у цьому науковому напрямі; Література за алфавітом (оформляти слід згідно з вимогами до бібліографічних описів); Підпис автора і дата. 3. Технічні вимоги до оформлення статей Стаття має бути набрана в текстовому редакторі Microsoft Word. Поля з усіх боків – 20 мм. Шрифт – Times New Roman 14 з інтервалом 1,5. Кількість таблиць, формул та ілюстрацій має бути мінімальною і застосовуватися у статті лише тоді, коли це значно покращує її зміст порівняно з текстовою формою викладу. Посилання на літературу подавати безпосередньо в тексті у квадратних дужках, зазначаючи порядковий номер джерела, під яким воно внесено до списку літератури, та через кому конкретну сторінку.
Запитання для самоконтролю 1. Що таке план? Чи він відрізняється від тез? 2. Які тези називають простими? 3. Які вимоги висуваються до тез? 4. Що таке конспект? Які види конспектів вам відомі? 5. Що називають бібліографічним покликанням? 6. Які існують вимоги до цитування? 7. Що називають списком використаних джерел? 8. Дайте визначення поняттю «реферат». Назвіть етапи роботи над рефератом. 9. Які особливості тексту реферату вам відомі? 10. Що таке наукова стаття?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |