|
||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Задача 4.3Банківська установа “Кредит-Фест” залучає кошти для кредитування на внутрішньому фінансовому ринку за ставками 12% на термін 3-6 місяців, 14% на термін 9-12 місяців та 16% на термін більше одного року. Кредитний портфель банку становить 1.000.000.000,00 грн. Водночас банк “Кредит-Фест” має можливість залучити кошти на міжнародних ринках у вигляді валютних кредитів за ціною 8% у доларах США та 7% у євро. Відомо, що ситуація на валютному ринку є доволі стабільною, однак усі інвестиції банк “Кредит-Фест” здійснює виключно у національній валюті, а на внутрішньому ринку валютні ризики складають орієнтовно 5% за доларом США та 6% за євро. Курс EUR/UAH становить 11,58, курс USD/UAH становить 8,05. Знайти: Збалансований депозитний портфель банку за зобов’язаннями; Прибутковість банківської установи від залучення ресурсів на зовнішніх ринках; Оцінити доцільність та ризиковість проведення валютних запозичень; Критичну межу курсу, при якому залучення коштів буде ще вигідним. Розв’язання.
Тести
1. Ціна грошового капіталу на фінансовому ринку визначається: а) співвідношенням між попитом та пропозицією довгострокових зобов’язань; б) співвідношенням між попитом та пропозицією грошових коштів; в) співвідношенням між попитом та пропозицією ЦП: г) обсягом пропонованих грошових ресурсів.
2. Грошовий ринок це: а) сегмент фінансового ринку, на якому здійснюються короткострокові депозитно-позичкові операції, обслуговується рух оборотних коштів підприємств та організацій, короткострокових коштів банків, установ, громадських організацій, держави та населення; б) сегмент фінансового ринку, на якому здійснюються операції з готівкою; в) сегмент фінансового ринку, на якому здійснюються депозитно-позичкові операції, які супроводжуються рухом готівкових ресурсів; обслуговується чекові рахунки підприємств, організацій, держави та населення; функціонує міжбанківський ринок; г) сегмент фінансового ринку, на якому здійснюються усі грошово-розрахункові операції через банківські установі та ринок готівкових грошей.
3. Пасивні операції фінансових установ це: а) операції які не супроводжуються значними витратами та направлені на формування самого стабільного ресурсного джерела фінансової установи; б) формування ресурсної бази фінансової установи, необхідної понад власний капітал для забезпечення нормальної діяльності, ліквідності та одержання доходу; в) формування власного капіталу для забезпечення нормальної діяльності, ліквідності та одержання доходу; г) формування короткострокової, диверсифікованої та гнучкої ресурсної бази фінансової установи на відкритому фінансовому ринку.
4. Активні операції – це: а) інвестиції фінансових установ власних та залучених коштів у фінансові інструменти грошового ринку та ринку капіталів на зовнішніх ринках з метою одержання доходу та забезпечення своєї ліквідності; б) розміщення фінансовими установами власних та залучених коштів з метою одержання доходу та забезпечення своєї ліквідності; в) розміщення вільних фінансових ресурсів у інструменти ринку цінних паперів, які приносять дохід; г) операції, які супроводжуються комісійною винагородою, як правило в момент укладення відповідних угод.
5. Грошовий ринок поєднує такі складові: а) готівковий, кредитний і валютний ринки; б) готівковий і валютний ринки та ринок цінних паперів (термін погашення по яких до 1 року); в) обліковий, міжбанківський і валютний ринки; г) кредитний, міжбанківський і валютний ринки.
6. Угоди про зворотній викуп це: а) РЕНО; б) РЕКО; в) РЕПО; г) РЕЗО.
7. Євроринок це: а) європейський ринок позичкових капіталів, на якому операції по кредитах і позиках здійснюються у європейській валюті, відмінній від валюти країни, в якій знаходяться банк, що проводить ці розрахунки; б) міжнародний ринок позичкових капіталів, на якому операції по кредитах і позиках здійснюють європейські банки у валютах країн нерезидентів; в) міжнародний ринок позичкових капіталів, на якому операції по кредитах і позиках здійснюються у євродоларах банками країн Європи; г) міжнародний ринок позичкових капіталів, на якому операції по кредитах і позиках здійснюються у євровалютах – валютах, відмінних від валюти країни, в якій знаходяться банки, що проводять ці розрахунки;
8. Іноземні облігації це: а) цінні папери, випущені нерезидентом у національному фінансовому центрі і виражені в національній валюті; б) цінні папери, випущені резидентом у національному фінансовому центрі для продажу для нерезидентів; в) цінні папери, випущені нерезидентом у міжнародному фінансовому центрі і виражені в іноземній валюті; г) цінні папери, випущені для розміщення виключно на міжнародних торгівельних площадках.
9. Коли виник ринок єврооблігацій: а) на початку 90-х років ХХ ст.; б) на початку 80-х років ХХ ст.; в) на початку 70-х років ХХ ст.; г) на початку 60-х років ХХ ст.
10. Які види цінних паперів обертається на ринку міжнародних облігацій: а) іноземні облігації та доларові облігації; б) іноземні облігації та єврооблігації; в) іноземні облігації та азійські бонди; г) єврооблігації та доларові облігації.
Рекомендована література до теми: 1. Любкіна О.В. Фінансові ринки у контексті глобалізації // Фінанси України. – 2005. – №9. – С.122- 128. 2. Мишкін Ф. С. Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків. – К.: Основи, 1998. – 963 с. 3. Мозговий О. М. Фондовий ринок: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 1999. – 316 с. 4. Мозговой О. Н. Зарубежный фондовый рынок. – К.: Феникс, 1998. – 130 с. 5. Шелудько В. М. Фінансовий ринок: Навч. посіб. – Знання-Прес – 2002. – 535 с. ЗАДАЧІ Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |