|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Граничний тиск на грунт
Критичному навантаженню (Ркр) на графіку (див. рис. 4.4) відповідає кінець фази 2, початок 3 (т. М1). Значення Ркр на грунт можна визначити із рівнянь рівноваги і рівнянь граничного стану. У випадку плоскої задачі і коли об’ємною силою є тільки вага грунту ці рівняння мають вигляд: ; (4.9) .
Таким чином, задача є статично визначеною і зводиться до рішення невідомих sx, sz, txz в системі із трьох рівнянь. У багатьох випадках рішення цих рівнянь виконують чисельним методом. Один із таких розробив В.В. Соколовський, в основі якого лежить метод кінцевих різниць. У випадку, коли об’ємні сили не враховуються, а навантаження на грунт прикладені вертикально, Прандль отримав рішення для визначення Ркр: Рис. 4.7 . (4.10) В.І. Новотворцев розвинув рішення для випадку, коли навантаження на поверхні грунту прикладене під певним кутом.
І. - зона активного тиску; ІІ. - зона перехідного тиску; ІІІ - зона пасивного тиску.
Рис.4.8 (4.11) . Формули (4.10) і (4.11) справедливі, коли навантаження на грунт передаються через гнучкий фундамент. Дослідами встановлено, що у випадку передачі навантаження на грунт через жорсткий фундамент спостерігається двохстороннє витіснення грунту, а під фундаментом виникає ущільнене ядро. Рис. 4.9 В.Г. Березанцев прийняв допущення, що контур ущільненого ядра описується рівнобедреним трикутником і отримав вираз для визначення Ркр: , (4.12) де - фіктивне навантаження. Усі отримані рішення, наприклад (4.10), (4.11) та (4.12) можна записати у вигладі канонічного рівняння: , (4.13) де - коефіцієнти несучої здатності (є функцією кута відхилення рівнодіючої зовнішньої сил і кута внутрішнього тертя ); b – ширина фундаменту; q – додаткове навантаження на краях фундаменту; сІ - питоме зчеплення (взяте для розрахунків за І-ою групою граничних станів). Вираз (рис. 4.13) дає можливість встановити силу граничного опору грунту у вздовж поверхні ковзання призми зсуву, яка згідно СНиПу записується у вигляді:
. (4.14)
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |