|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Визначення осідання грунту за методом пошарового підсумовування
Метод пошарового підсумовування рекомендований СНиПом як головний для практичних розрахунків. В основу цього методу покладені такі припущення: - грунт є суцільним ізотропним лінійно деформованим тілом; - осідання визначається тільки від дії вертикальних напружень sz; - напруження sz визначають під центром підошви фундаменту; - деформації розглядаються тільки в межах товщі, що стискується; - бічне розширення грунту враховується коефіцієнтом b, який дорівнює 0.8 незалежно від виду грунту; - стискуюча товща розбивається на окремі елементарні розрахункові шари, у межах яких напруження можна вважати постійним без великої похибки. Загальне осідання грунту основи від тиску фундаменту визначають як суму осідань окремих елементарних шарів з виразу:
, (6.7)
де - середнє значення додаткових напружень в і-му елементарному розрахунковому шарі; , - відповідно товщина і модуль деформації і-го шару грунту; n - кількість елементарних шарів у межах товщі, що стискується. Необхідно відмітити, що в основі формули (6.7) лежить вираз (6.6), виведення якого дано в попередньому розділі. На рис. 6.2 показана схема до визначення осідання методом пошарового підсумовування. Рис. 6.2 Умовні позначення, наведені на схемі: DL - позначка планування; NL - позначка поверхні природнього рельєфу; FL - позначка підошви фундаменту; ВС - нижня межа товщі, що стискується. Визначення імовірного осідання виконують у такому порядку: 1. В маштабі на геологічний розріз наносять контур фундаменту. 2. Будують епюру напружень від власної ваги грунту за формулою:
. (6.8) _ 3. Визначають середній тиск P під підошвою фундаменту:
, (6.9)
де NII - розрахункове навантаження на фундамент; А - площа підошви фундаменту; - усереднене значення питомої ваги матеріалу фундаменту і грунту на його обрізах; d - глибина закладання фундаменту. 4. Визначають додатковий тиск на рівні підошви фундаменту:
, (6.10)
де szg0 - напруження від власної ваги грунту на рівні підошви фундаменту. 5. Розбивають товщу грунту нижче підошви фундаменту на окремі елементарні шари товщиною h=0.4b (для полегшення інтерполяції). 6. Визначають коефіцієнти затухання напружень по глибині a i залежно від глибини z і співвідношення l/b, де l - довжина фундаменту. 7. Будують епюру додаткових вертикальних напружень szpi =ai*P0. 8. Визначають нижню межу товщі, що стискується. На рівні цієї межі додатковий тиск у п’ять разів менший за природній:
(6.11)
Для слабких грунтів (E<5МПа) на нижній стискаючі товщі, повинна виконуватися умова:
. (6.12)
9. Осідання окремого елементарного шару визначають за формулою (6.7).
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |