|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Визначення фільтраційних напруженьa) визначення інтенсивності фільтраційної сили в грунтовому масиві: Нижче рівня грунтових вод на мінеральну частку діє Архімедова сила А. Ця сила рівна гідростатичній силі води і направлена уверх. Крім цієї сили, внаслідок різниці напорів діє фільтраційна сила Ф, яка направлена по лінії току S (рис. 3.21). При дії фільтраційної сили Ф у скелеті грунту виникає гальмуюча сила Т: Т=-Ф. Для визначення інтенсив-ності фільтраційної сили Ф виріжемо за напрямком лінії току елементарну трубку довжиною dS і поперечним перерізом F (рис. 3.22). На кінцях трубки діє сила тиску води інтенсивністю PF, з протилежного кінця . У середині трубки діє сила ваги води в порах, яка рівна , і сила, яка обернена Архімедовій: , де - питома вага води, рівна 10 ; n – об’єм пор в одиниці об’єму; m - об’єм твердих частин в одиниці об’єму: m+n=1.
`
Рис. 3.22 Крім того, в середині трубки діє об’ємна гальмуюча сила TFdS. Для визначення інтенсивності фільтраційної сили Ф=-Т запишемо рівняння рівноваги за напрямком лінії току S: , (3.28) , (3.29) , . (3.30) У виразі (3.30) значення тиску Р і напору z можна віднести до однієї часткової похідної, тоді вираз (3.30) запишемо: , (3.31) . (3.32) Враховуючи (3.31), (3.32) можна записати інтенсивність фільтраційної сили за напрямком лінії току S: . (3.33) Інтенсивність фільтраційної сили за напрямком лінії току S відносно осі Х: . (3.34) Інтенсивність фільтраційної сили за напрямком лінії току S відносно осі Z: . (3.35) б) визначення напружень в грунтовому масиві з урахуванням фільтраційних сил. Для визначення фільтраційних напружень використаємо модель лінійно-деформованого тіла і запишемо рівняння напруженого стану з урахуванням фільтраційних сил:
- рівняння нерозривності. (3.36) Врахуємо, що напір (Н) задовільняє рішенню рівняння Лапласа, тобто =0. У багатьох випадках для визначення фільтраційних напружень використовують метод В.А. Флоріна, в основі якого лежить введення фіктивного навантаження (рис. 3.23).
. (3.37) Рис. 3.23
Питання для самоконтролю: 1. Охарактеризуйте фази напружено-деформованого стану грунту. 2. Як визначаються напруження в грунтовому масиві від дії зосередженої сили? 3. Як визначаються напруження в грунтовому масиві методом центральних точок? 4. Як визначаються напруження в грунтовому масиві методом кутових точок? 5. Як визначаються напруження від власної ваги грунту? 6. Що таке активний і пасивний тиск грунту на споруду?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |