|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Фази напружено-деформованого стану грунтуПід навантаженням в грунтовому масиві виділяють три фази напружено-деформованого стану (див. рис. 3.3): Характеристика фаз напружено-деформованого стану грунту: І - у грунтовому масиві йде звичайне ущільнення, в залежність між напруженнями і деформаціями лінійна; ІІ - у грунтовому масиві виникають пластичні локальні зони зсуву і в роботу включаються міцнісні характеристики грунту , залежність між і нелінійна; ІІІ - у грунтовому масиві формується поверхня зсуву, міцнісні характеристики свої можливості вичерпують, незначне подальше навантаженя грунтового масиву веде до його руйнування. 4. Визначення напружень в грунтовому масиві від зовнішнього навантаження. a) визначення напружень в грунтовому масиві від дії зосередженої сили (основна задача механіки грунтів). Для визначення напружень в грунтовому масиві від зосередженої сили Р, яка діє на поверхню, розглянемо довільну точку М1 (див. рис.3.4,а).
P
b
R z M1 dR M2 r z
Рис. 3.4,а
Положення т.М1 характеризується полярними координатами R, . Під дією сили Р т.М1 може переміщуватись на деяку відстань S1. При переміщення S1 т.М1 буде дорівнювати 0. Крім того, при одинакових радіусах, але різних кутах переміщення т.М1 буде різне. Виходячи з вище сказаного, переміщення т.М1 можна записати: , (3.1) де - коефіцієнт пропорційності.
Розглянемо т.М2, яка знаходиться на продовженні радіуса R і на відстані від т.М1, тоді: . (3.2)
Відносна деформація грунту на відрізу dR: . (3.3)
Величиною RdR знехтуємо оскільки вона дуже мале у порівнянні з R2: . (3.4)
Взявши за основу закон Гука, запишемо вираз для визначення радіальних напружень: , (3.5)
де - коефіцієнт пропорційності між напруженнями і деформаціями; . (3.6) Для знаходження добутку розглянемо напівпростір (рис. 3.4,б). Складемо рівняння рівноваги відносно осі Z: , (3.7) де dA – площа кільця при куті . Після інтегрування виразу (3.7) проекцію сил відносно осі Z запишемо у вигляді: , (3.8) . (3.9)
Значення виразу (3.9) підставимо в (3.6):
. (3.10) Розглянемо трикутник напружень, який характеризує радіальне напруження і вертикальне , і складемо проекцію значень напружень відносно вертикальної осі:
; (3.11) ; (3.12) ; ; , (3.13)
- знаходимо за таблицями в залежності від співвідношення r/z.
Формула (3.13) дає можливість визначити вертикальні напруження від дії зосередженої сили.
б) визначення напружень у випадку дії декількох зосереджених сил. ; (3.14)
Рис. 3.5
У загальному випадку можна записати: . (3.15)
5. Методи визначення напружень в грунті від дії зовнішнього навантаження. a) метод центральних точок. Цей метод дозволяє визначити напруження в точках, що лежать на вертикалі, яка проходить через центр фундаменту (рис. 3.6). , (3.16) де - коефіцієнт, який враховує зміну за глибиною стискуючого напруження; і є функцією відносної глибини розміщення точок, у яких визначаємо напруження і відношення сторін фундаменту.
- визначаємо за таблицями СНиП.
Якщо z=0, то =1.0; тоді . Якщо z>0, то <1.0; .
б) метод кутових точок. Цей метод дозволяє визначити стискуюче напруження на вертикалі, яка проходить через край фундаменту. У цьому методі можна відмітити три характерні випадки:
І. ; (3.17) ; ; ; . ІІ. , (3.18) ; .
ІІІ. , (3.19) ; ; ; .
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.) |