|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ПРАКТИКУМ. І. Вивчити та законспектувати наступні питання:
І. Вивчити та законспектувати наступні питання: 1. Домогосподарства як суб’єкт ринкових відносин, їх переваги 2. Доходи домогосподарств та їх розподіл 3. Витрати на споживання. Заощадження домогосподарств ІІ. Тести Знайдіть правильну(і) відповідь(і) на тестові запитання: 1. Яке визначення найбільш точно характеризує зміст категорії „домогосподарство”: а) це економічна одиниця, яка складається з представників однієї родини, що мешкають разом та мають спільний сімейний бюджет; б) це суб’єкт ринкової економіки, представлений членами однієї родини, що постачають фактори виробництва на ринок та здійснюють інвестиції; в) це економічна одиниця, що складається з однієї та більше осіб, які ведуть спільне господарство, що забезпечує економіку факторами виробництва і використовує зароблені на цьому кошти для поточного споживання товарів та послуг і заощадження з метою задоволення своїх потреб; г) вірної відповіді немає.
2. Домашні господарства виступають на ринку в якості постачальника: а) споживчих благ і ресурсів; б) податків й інвестицій; в) ресурсів і податків; г) заробітної плати й ресурсів. 3. Які функції виконує домогосподарство в економіці: а) здійснення заощаджень та інвестицій; б) споживання, постачання факторів виробництва та заощадження; в) розробка рекомендацій у сфері державного регулювання економіки; г) немає вірної відповіді.
4. Визначте найбільш повно та очно структуру доходів домогосподарства: а) доходи трудового походження; доходи від власності; соціальні державні трансферти; доходи від підприємницької діяльності; доходи від інших джерел (дарування, спадщина та ін.); б) заробітна плата, дивіденди, пенсії, стипендії; в) заробітна плата, прибуток, рента, банківський відсоток; г) усі відповіді вірні.
5. Які із зазначених витрат не є витратами домогосподарства: а) витрати на обов’язкове соціальне і добровільне страхування; б) витрати на придбання товарів довгострокового споживання; в) витрати на оплату послуг; г) немає вірної відповіді.
6. Яка з тенденцій свідчить про підвищення рівня життя: а) зменшення частки витрат на харчування в загальній структурі витрат домогосподарства при зростанні доходів; б) збільшення частки витрат на харчування в загальній структурі витрат домогосподарства при незмінних доходах; в) збільшення частки витрат на сплату послуг в загальній структурі витрат домогосподарства при незмінних доходах; г) немає вірної відповіді. 7. Споживчий кошик – це: а) повний набір матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення нормальних потреб середньостатистичної сім’ї, що забезпечує її нормальну життєдіяльність; б) повний набір матеріальних благ, необхідних для задоволення нормальних потреб середньостатистичної сім’ї, що забезпечує її нормальну життєдіяльність; в) набір продовольчих і непродовольчих товарів, необхідних людині для задоволення своїх потреб; г) немає вірної відповіді. 8. Заощадження – це: а) та частина доходу, що не сплачується у вигляді податку та не витрачається на купівлю товарів особистого споживання; б) витрати на купівлю товарів тривалого користування; в) витрати на купівлю товарів короткострокового користування; г) витрати на послуги; д) інвестування; е) здійснення захисту доходів; є) витрати на придбання цінних паперів.
9. Споживчий надлишок – це: а) те, що споживається особою понад міру; б) різниця між загальною корисністю блага і його ринковою вартістю; в) наслідок дії закону граничної корисності; г) додаткова вигода для домогосподарств.
10. Гранична корисність доходу – це: а) середня гранична корисність на гривню всіх товарів за стану рівноваги для споживача; б) середня гранична корисність усіх товарів за стану рівноваги для виробника; в) однакова гранична корисність для покупця на кожну витрачену гривню; г) гранична корисність останньої гривні, витраченої на певний товар. ІІІ. До кожного терміна доберіть єдиний правильний варіант визначення. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |