|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ПРАКТИКУМ. І. Вивчити та законспектувати наступні питання:
І. Вивчити та законспектувати наступні питання: 1. Типи економічних систем та їх еволюція 2. Перехідна економіка в контексті суспільних і природних процесів 3. Ознаки, головні напрями і моделі перехідних економічних процесів нового типу 4. Основи саморозвитку перехідної економіки нового типу ІІ. Тести. Знайдіть правильну(і) відповідь(і) на тестові запитання: 1. До ознак перехідності не відноситься: а) циклічність; б) стійкість; в) альтернативність; г) історичність.
2. У якій країні на початку 90-х відбувався перехід від командно-адміністративної до ринкової системи господарювання: а) Франції; б) Бельгії; в) Україні; г) Польщі.
3. У результаті переходу в Україні від централізовано-планових методів керування економікою до ринкових механізмів саморегуляції господарських зв'язків: а) відбулося погіршення сформованої структури національної економіки; б) з'явилися прогресивні зрушення в галузевій структурі суспільного виробництва; в) структура національної економіки не перетерпіла змін; г) істотно покращилася структура експорту України.
4. Під структурними зрушеннями в суспільному виробництві розуміється все перераховане нижче, крім зміни: а) галузевої структури виробництва; б) територіального розміщення продуктивних сил; в) співвідношення між прямими і непрямими методами державного регулювання; г) співвідношення між сферами національної економіки. 5. Концепція радикальних змін – це: а) політика „шокової терапії”; б) градуалістська політика економічної трансформації; в) політика протекціонізму; г) політика поступових інституціональних перетворень.
6. Ринок у змішаній економіці є: а) стихійним регулятором пропорцій та розподілу доходів; б) системою недосконалої конкуренції; в) системою недосконалої конкуренції, що перебуває під регулюючим впливом монополій, олігополій та держави; г) системою недосконалої конкуренції, що перебуває під регулюючим впливом держави.
7. Економічною основою соціалізму є: а) суспільна власність на засоби виробництва; б) ринкова система; в) планова система; г) суспільне управління економічними процесами; д) соціальна рівність між людьми.
8. Головний зміст перехідного періоду – це зміни: а) у продуктивних силах; б) в економічних відносинах; в) в економіці; г) у політиці та ідеології.
9. Перехідні процеси відбуваються: а) у розвинутих капіталістичних країнах; б) у соціалістичних країнах; в) у країнах, що розвиваються; г) у постсоціалістичних країнах.
10. Особливий характер суперечностей у перехідній економіці полягає в тому, що це – суперечності між: а) новим і старим; б) прогресивним і регресивним; в) суперечностями функціонування; г) суперечностями розвитку; д) усі відповіді правильні.
11. Умовами для формування ринкових відносин у країнах, що розвиваються, є: а) загальна техніко-економічна відсталість; б) специфічне місце в міжнародному поділі праці; в) глибокий поділ праці; г) існування докапіталістичних укладів. ІІІ. До кожного терміна доберіть єдиний правильний варіант визначення. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |