|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Соціальні наслідки економічної кризи
Прогресуюче зубожіння основної маси населення при колосальній концентрації коштів та майна в руках нечисленних скоробагатьків засвідчували явну неспроможність державних інститутів регулювати здійснення ринкових перетворень. Економічна та екологічна ситуація негативно впливали на показники смертності населення. У 1991 р. кількість померлих в Україні вперше за багато десятиліть перевищила кількість новонароджених. Однак у 1991-1992 рр. кількість тих, хто приїхав в Україну на постійне проживання, перевищувала чисельність тих, хто вибув за її межі. Тому населення ще збільшувалося. Досягнутий на початок 1993 р. максимум становив 52 244 тис. людей. У наступні роки почалася депопуляція.
Формування політичних партій. Народний рух України народився і розвивався як широке громадсько-політичне об'єднання. На III з'їзді в лютому - березні 1992 р. було вирішено, що Рух виступатиме за консолідацію сил, які підтримують державотворчий процес, але перебуватиме в конструктивній опозиції до виконавчих структур влади На IV з'їзді Народного руху в грудні 1992 р. завершилося його перетворення на політичну партію. Лідером її став В. Чорновіл. Зростання впливу лівих партій У 1992-1993 рр. під впливом колишнього міністра сільського господарства УРСР О. Ткаченка створено Селянську партію України. У червні 1993 р. в Донецьку пройшов «відбудовчий» з'їзд Компартії України (КПУ). Першим секретарем ЦК КПУ обрали П. Симоненка КПУ виділялася як найбільш масова партія: на початок 1994 р. - 120 тис. членів. О.Мороз створив Соціалістичну партію України. У 1996 р. від неї відкололася частина соціалістів на чолі з Н. Вітренко, яка утворила Прогресивну соціалістичну партію (ПСПУ)
Поява партій центристського типу У січні 1995 р утворена Соціал-демократичної партії України (об'єднана). Під час перевиборчої кампанії, яка розгорнулася з осені 1997 р. список кандидатів від СДПУ(о) очолили колишній Президент України Л. Кравчук. Це забезпечило партії перевагу перед конкурентами. В лютому 1996 р. утворилася Народно-демократична партія. Головою народних демократів став колишній перший секретар ЦК ЛКСМУ А. Матвієнко.
Зміна виборчого закону У жовтні 1997 р. Верховна Рада прийняла закон про вибори за пропорційно-мажоритарною системою. Половину виборчих округів (225) закон залишив мажоритарними (у виборах 1990 і 1994 рр. всі 450 округів були мажоритарними). Інша половина депутатських місць тепер виборювалася в одному багатомандатному загальнодержавному окрузі. Тут конкурували між собою політичні партії.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |