|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Макроекономічні аспекти бюджетно-фінансових відносин. Податкова система та податкова політика державиДля успішного функціонування всієї макроекономічної системи все більше значення має розробка єдиної податкової системи як одного з важелів державного регулювання товарно-грошових відносин. Які види податків повинна включати в себе ця система? Який принцип лежить в основі розподілу всіх форм податків на прямі та непрямі? Проаналізуйте принципи оподаткування, дотримання яких забезпечує ефективність відтворювального процесу в цілому. Економічна наука виділяє такі принципи побудови системи оподаткування: – сума сплаченого податку завжди повинна бути адекватною вартості отриманих від держави благ та послуг; – всі податки повинні мати цільове призначення, тобто конкретний вид витрат у бюджеті, куди вони будуть спрямовані; – об’єктом оподаткування може бути тільки доход, а не його джерело, чи розмір витрат; податок повинний бути пропорційним доходу; – прогресивність оподаткування залежно від зростання доходу не повинна перевищувати розумного оптимуму, який складає третину доходу. Умови оподаткування повинні бути зрозумілими платнику податків. Ґрунтуючись на цих принципах, проаналізуйте систему оподаткування, яка існує в нашій країні, спробуйте оцінити її ефективність. Поміркуйте над проблемою, як організувати податкову систему, яка не буде заважати розвитку економіки та зростанню капітальних вкладень. І в цьому зв’язку, яку частку населення не можна обкладати прогресивним податком. Дайте характеристику конкретним формам податків, які існують в нашій державі (податок на прибуток, податок на додану вартість, акцизи та інші), визначте їх цільове призначення, покажіть, як ставки тих чи інших податків впливають на ефективність виробництва. Розглянувши конкретні форми податків, можна зробити висновок про значення ефективної в розвитку ринкової економіки.
Запитання та завдання для створення проблемних ситуацій Та самоконтролю знань студентів
1. Суть фінансів, їх функції і роль. 2. Взаємозв’язок і відмінності фінансів з іншими економічними категоріями. 3. Поняття фінансової системи. Характеристика сфер і ланок фінансової системи. 4. Бюджет і бюджетна система. Соціально-економічна суть і функції бюджету держави. 5. Макроекономічні аспекти бюджетно-фінансових відносин. 6. Податкова система та податкова політика держави.
Тести
1. До функцій податків не належить: а) фіскальна функція; б) регулююча функція; в) розподільна функція; г) акумулююча функція; д) стимулююча функція. 2. Не належать до складу загальнодержавних податків і обов’язкових платежів: а) мито; б) державне мито; в) ринковий збір; г) податок на нерухоме майно (нерухомість); д) плата (податок) за землю. 3. Сукупність зобов’язань держави перед резидентами (заборгованість держави всім громадянам, які тримають внутрішні державні облігації) це: а) зовнішній державний борг; б) експортні зобов’язання перед резидентами; в) імпортні зобов’язання перед резидентами; г) внутрішній державний борг. 4. Найбільший централізований фонд коштів, що перебуває у розпорядженні уряду, який виконує державну політику: а) місцевий бюджет; б) фонд Кабінету міністрів України; в) фонд державного майна України; г) державний бюджет; д) пенсійний фонд України. 5. Сукупність різноманітних видів фондів фінансових ресурсів, сконцентрованих у розпорядженні держави, не фінансового сектора економіки, окремих фінансових інститутів і населення для виконання покладених на них функцій, а також для задоволення економічних та соціальних потреб: а) бюджетна система; б) податкова система; в) фінансова система; г) політична система; д) економічна система. 6. Економічна категорія, яка відображає відносини, пов’язані з формуванням та рухом фондів грошових коштів: а) грошовий обіг; б) інвестиції; в) фінанси; г) бюджетне регулювання; д) бюджет; е) податок. 7. Сукупність різних видів податків та інших платежів та зборів, що віднесені до податкових, які справляються в державі: а) податкове навантаження; б) податкова політика; в) податкове регулювання; г) податкова система; д) податкове обмеження. 8. Фінанси населення це: а) грошові ресурси, що забезпечують процес формування і використання доходів первинної виробничої структури, регулюють розподільчі відносини на рівні мікроекономіки. Вони передусім набувають форми основних та оборотних виробничих фондів (капіталу) й прибутку; б) система фондів грошових ресурсів, зосереджених у руках держави й призначених для забезпечення виконання властивих їй функцій та сукупність форм і методів, за допомогою яких ці функції реалізуються; в) грошові фонди, що формуються у жителів країни з доходів, отриманих від трудової, господарської та іншої діяльності, або із спадщини. Вони виражають сукупність грошових відносин, що виникають навколо акумуляції й використання заощаджень, страхових та пенсійних фондів для потреб нагромадження.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |