|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Та самоконтролю знань студентів. 1. Які основні форми та системи заробітної плати використовуються у будівельному виробництві?
1. Які основні форми та системи заробітної плати використовуються у будівельному виробництві? 2. Які причини спонукають до впровадження “двоярусної” системи заробітної плати в ринкових країнах? 3. Чому соціальні програми можуть призводити до послаблення трудової активності населення? 4. Важливою умовою соціальної стабільності будь-якої країни є запобігання надмірній різниці в доходах найбільш багатих і найбідніших громадян. Як Ви оцінюєте сучасний стан економічної поляризації українського суспільства та роль держави у вирішенні цієї проблеми? 5. Складіть структуру надходження доходів до Вашого сімейного бюджету та проаналізуйте їх розподіл.
Тести
1. До основних видів доходу не відносять: а) заробітну платню; б) прибуток; в) стипендію студентам навчального закладу; г) процент. 2. Що економісти розуміють під функціональним розподілом доходу: а) розподіл національного доходу серед головних факторів виробництва; б) розподіл сімей за рівнем доходу; в) розподіл доходу на поточне споживання та заощадження; г) розподіл отриманого фірмою доходу на дивіденди та розвиток.
3. Яке з визначень найбільш повно розкриває сутність прибутку: а) це різниця між грошовою виручкою від реалізації продукції та її собівартістю; б) це різниця між ціною продажу продукції та її собівартістю; в) це реалізована підприємством додана вартість. 4. Що з наведеного нижче не стосується характеристики заробітної платні: а) це ціна, що виплачується фірмам за використання праці; б) це ціна, яку домогосподарства платять за товари і послуги; в) для більшості домогосподарств це головне джерело формування їх бюджетів; г) це ціна, що встановлюється на ринку праці. 5. У чому полягає зміст реальної заробітної плати: а) реальна заробітна платня – це грошова сума, одержана робітником за виконану роботу; б) реальна заробітна платня – це грошова заробітна плата, з якої вирахувані податки; в) реальна заробітна платня – це кількість матеріальних благ і послуг, які працівник може за неї придбати. 6. Який чинник зумовлює зростання реальної заробітної платні: а) зростання інфляції; б) зниження цін на товари і послуги; в) запровадження платного навчання, медичного обслуговування. 7. Які статті витрат державного бюджету безпосередньо впливають на доходи населення: а) державні капітальні вкладання в розвиток матеріальної бази соціальної інфраструктури; б) формування фонду допомоги у разі безробіття; в) виплати стипендій студентам. 8. Платежі за тимчасове використання капітальних благ називають: а) рентою; б) орендною платою; в) процентною ставкою; г) прибутком. 9. Що є джерелом заробітної плати, яку робітник отримує на підприємстві: а) накопичені грошові кошти роботодавця; б) прибуток; в) новостворена робітником вартість. 10. Як зміниться добробут населення, якщо за звітний період при всіх рівних умовах номінальна заробітна плата зросла на 10%, а реальна заробітна плата знизилась на 10 %: а) зросте; б) знизиться; в) залишиться незмінним.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |