|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ВИЗНАЧЕННЯ ШВИДКОСТІ РУХУ ТЗ ПО СЛІДАХ ГАЛЬМУВАННЯРозрахунковим методом швидкість ТЗ на початку його гальмування може бути визначена, якщо є дані, які дозволяють встановити затрати кінетичної енергії ТЗ з моменту початку і до зупинки. Найбільш простою і поширеною є методика визначення швидкості руху ТЗ по довжині слідів гальмування (юзу).
, км/год (9.28)
де tЗ – час наростання сповільнення при гальмуванні, с; j – сповільнення ТЗ при гальмуванні, м/с2; Sю – довжина слідів гальмування (юзу), м.
Коли ТЗ, рухаючись в загальмованому стані, перетинає ділянки з різною величиною опору руху (рисунок 5), його швидкість визначається за формулою:
. (9.29)
де S1, S2, …, Sn – переміщення центру ваги ТЗ між точками перетину меж цих ділянок, м
Рисунок 9.5 – Перетин загальмованим ТЗ декількох ділянок з різними величинами опору Якщо водій в процесі гальмування відпустив педаль гальмування і ТЗ проїхав до повної зупинки накатом, швидкість його перед початком гальмування може бути визначена формулою:
, (9.30)
де t5 – час розгальмування (в експертних розрахунках дозволяється приймати - для гідравлічного приводу гальм і - для пневматичного приводу), с; j - сповільнення ТЗ при гальмуванні, м/с2; Sю - довжина слідів гальмування (юзу), м; Sк – довжина ділянки руху автомобіля без гальмування до зупинки, м; jк – сповільнення на ділянці вільного кочення, м/с2.
, (9.31)
де f – коефіцієнт опору кочення; α – кут нахилу дороги на ділянці вільного кочення;
Значення середнього кута нахилу на ділянці дороги визначається по синусу кута, який розраховується за формулою:
, (9.32)
де h – відстань від нижнього кінця шесту до відмітки, см; S – відстань від точки опори реї на поверхні дороги до шеста, см.
Рисунок 9.6 – Визначення кута нахилу дороги
Якщо під час гальмування ТЗ виїхав на будь – яке підвищення, наприклад на тротуар, то швидкість його руху можна визначити за формулою:
, (9.33)
де h – висота підвищення, м; g – прискорення вільного падіння, g = 9,81 м/с2.
10. НАЇЗД НА ПІШОХОДА
Під наїздом на пішохода слід розуміти такий контакт транспортного засобу з людиною, що знаходилася поза ним, наслідком якого стала смерть або тілесні ушкодження останнього. Під технічною можливістю водія запобігти наїзду на пішохода слід розуміти можливість уникнути наїзду шляхом зміни режиму руху ТЗ, зокрема за допомогою гальмування або маневру. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |