|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Висновки. Прийняття рішення
Методичний міст
Методичний міст – одна з активних форм методичної роботи.
Мозковий штурм
Педагогічний консиліум
Педагогічний консиліум – це пошук шляхів розв’язання складних педагогічних проблем, таких, наприклад, як подолання бар’єрів між вчителем і учнями, учнями та батьками, вчительським, учнівським колективом тощо. На педагогічний консиліум запрошуються представники різних груп, які сідають по колу, поділившись на мікрогрупи, до складу яких входять представники вчителів, учнів і батьків, запрошені педагоги з інших навчальних закладів, методисти тощо. Кожна мікрогрупа розглядає проблему зі своєї позиції. Так, наприклад, одна група виступає за демократизацію навчання, друга – займає позицію бюрократів, третя – автократів, технократів чи новаторів, четверта – за “вільне” виховання, п’ята – догматики тощо. Висловивши свій погляд щодо проблеми, члени кожної групи захищають свої позиції і відповідають на критичні зауваження.
Тренінг
Під час тренінгу широко використовують педагогічні ситуації, роздавальний матеріал, технічні засоби навчання. Тренування доцільно проводити у групі від 10 до 12 осіб. Основні принципи в роботі тренінгової групи: довірливе і відверте спілкування, відповідальність у дискусіях і під час обговорення результатів тренування. Характер керівництва – демократичний, можливе самоуправління.
“Методичні (педагогічні) посиденьки”
“Проблемний стіл” Засідання “проблемного столу” проводять за таким планом: Дискусія Професійна дискусія – це публічна суперечка, в процесі якої формуються нові ідеї та переконання, поглиблюється розуміння нових теоретичних положень, невірних суджень, відбувається уточнення звичних понять, розвиваються вміння кожного учасника логічно викладати свої думки, поєднувати власне розуміння з теорією, аналізувати і порівнювати різні точки зору, вміння знаходити докази, обґрунтовувати висновки. Головне в дискусії – встановити істину, а не виявити чиюсь правоту. Підготовка до дискусії розпочинається з визначення теми, яку зумовлено важливістю науково-педагогічної проблеми, практикою роботи педагогічних колективів. Після визначення теми і формулювання мети дискусії складають план підготовки і її проведення. Передбачається перелік літератури з теми, оформлення приміщення, якщо є в цьому необхідність. Можна виділити такі етапи підготовки дискусії: 1. Вибір теми; 2. Постановка мети (навчальна і виховна); 3. Матеріально-технічне забезпечення; 4.Добір літератури (психолого-педагогічної, методичної); 5. Розроблення питань (основних, додаткових, коригуючих); 6. Підготовка учасників дискусії (ознайомлення з основними питаннями дискусії, списком літератури, правилами ведення дискусії). Тому керівник дискусії повинен: · знати проблему, склад слухачів, методику проведення дискусії; · уміти спрямувати думки учасників дискусії на з’ясування важливих питань предмету суперечки; · залучати учасників дискусії до пошуку конкретних фактів і власного досвіду; ·порівнювати різні точки зору, узагальнювати їх; · об’єктивно оцінювати хід дискусії; · мати авторитет, педагогічний такт, свою думку. Розпочати дискусію можна з обговорення будь-якого факту з життя педагогічного колективу або епізоду з добре відомого всім художнього твору, потім спинитися на вузлових питаннях дискусії. Можна також почати дискусію з виступу обох сторін, які сперечаються та стисло висловлюють свою думку щодо предмету суперечки.
3. Виявляти стриманість у суперечках, чітко формулювати власні думки; 6. Постійно пам’ятати, що доблесть не в тому, щоб довести перевагу своєї ідеї, а в тому, щоб відкинути помилкові переконання, визнати істину; 7. Дотримуватись при виступі регламенту. 8. Не говорити разом, перебиваючи один одного. При бажання висловитись необхідно підняти руку або звернутись до ведучого. 9. Не виступати з оцінкою особистості, особливостей характеру мислення учасників. Можна виступати «згоден» чи «не згоден» тільки проти змісту висловлювань, аргументовано. 10. Не вдаватись до діалогів з одним-двома учасниками дискусії, звертатись до всіх учасників. 11. Під час дискусії не слід звертатись до наступних прийомів: · використовувати як аргумент звернення до віку, стану, освіти; · вдаватись до самовпевненого, рішучого, безапеляційного тону; · відводити обговорення в інший бік, вдаватись до обговорення не основних, а другорядних питань. Дотримання цих правил сприятиме створенню під час дискусії доброго психологічного клімату. Творча дискусія можлива практично з будь-якої теми під час забезпечення таких умов: - управління дискусією за допомогою постановки нових питань, які вимагають поглиблення або продовження суперечки; - підведення учасників дискусії до узагальнення підсумків; - педагогічний такт ведучого (не допускати іронічних зауважень, не давати виступам оцінку типу “добре”, “неправильно”, не нав’язувати свою думку, а наводити аргументи). Основні положення методики дискусії: - підняття ключових питань з вивченого матеріалу, а не випадкових, другорядних; - добре знати предмет, тему, про яку йдеться; - добре знати позицію і аргументи опонента; - не допускати відступу від предмета дискусії, підміни понять.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |