|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Поділ відрізка у даному відношенні. Відшукання координат центра тяжіння системи матеріальних точок
Поняття векторів та їх координат дозволяють легко розв’язувати такі практично важливі задачі, як поділ відрізка у даному відношенні і обчислення координат центра тяжіння системи матеріальних точок. Задача поділу відрізка у заданому відношенні формулюється наступним чином. У деякій системі координат задані дві точки і . Необхідно знайти координати точки , яка ділить відрізок у заданому відношенні :
Для розв’язання позначимо координати точки і розглянемо радіус-вектори (Рис.16.1):
.
Оскільки вектори і колінеарні і однаково спрямовані, то з випливає рівність:
Але , тоді
Звідси знаходимо
Формула знаходить радіус-вектор невідомої точки і є векторним розв’язком задачі про поділ відрізка. Запис у координатній формі дає такі формули для координат:
Отримані формули можна застосувати до розв’язання задачі відшукання центра тяжіння системи матеріальних точок з масами . Спочатку визначимо точку , яка є центром тяжіння двох точок і . Ця точка знаходиться на відрізку і розділяє його на відрізки обернено пропорційно масам, зосередженим у цих точках
Нехай ‑ радіус-вектор точки . Тоді з при знаходимо
Тепер радіус-вектор точки тяжіння системи трьох точок знаходиться за, у припущенні, що в точці зосереджена маса , а у точці знаходиться маса :
Після підстановки значення з і перетворень отримаємо наступну формулу для радіус-вектора центра тяжіння системи трьох точок:
З огляду на формули, можна висунути припущення, що радіус-вектор точки , яка є центром тяжіння системи матеріальних точок, знаходиться за формулою:
Строге доведення цієї формули можна здійснити згідно з методом математичної індукції. Формула може бути переписана також і у координатній формі:
§16. Задачі на обчислення координат точок в різних системах. Дії над векторами в координатній формі Задача 16.1. Знайти координати середини відрізка , якщо , а . Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.012 сек.) |