|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Пневмотраспортні установкиВсмоктуючі ПТУ (рис.1.18, а) працюють при утворенні в трубопроводі розрідження. Установка складається з вакуум-насоса або вентилятора 6, який створює розрідження, завдяки якому вантаж з повітрям засмоктується через сопло І у трубопровід 2. У відділяючій камері 5 відбувається осадження вантажу, а повітря, що містить пил, направляється на очищення у фільтр 5. Очищене повітря через вакуумний насос викидається в атмосферу. Шлюзові затвори 4 пропускають вантаж і перешкоджають проникненню повітря з атмосфери у відділяючу камеру або фільтр.
Нагнітальні ПТУ (рис.1.18, б) працюють в результаті нагнітання стисненого повітря в трубопровід. Установка складається з компресора, повітродувки або вентилятора 7, який подає в систему повітря під тиском. Перед подачею в трубопровід 2 повітря накопичується в ресивері 8 і проходить вологовідділювач 9. Живильник 10 примусово подає в трубопровід вантаж, який потім осаджується у відділюючій камері 3. Відділене від вантажу повітря через фільтр 5 виходить в атмосферу. Нагнітальні ПТУ зручні для подачі вантажу з одного місця завантаження в кілька місць розвантаження по розгалуженому трубопроводу. Так як тиск в трубопроводі може досягати 0,6 МПа і більше, такі установки можна застосовувати для транспортування важких насипних вантажів на великі відстані. Комбіновані ПТУ (рис.1.18, в) транспортують вантаж до місця його перевантаження по всмоктувальному трубопроводу, а до місця розвантаження - по нагнітальному. Складові елементи установки аналогічні попереднім. Комбіновані ПТУ дозволяють збирати вантаж з кількох пунктів завантаження і подавати його в кілька пунктів розвантаження. їх часто використовують при великій довжині транспортування. Гідротранспорт застосовується для переміщення насипних (зерно) і кускових вантажів (картопля, щебінь і т.п.). Розрізняють три види гідротранспортних установок (ГТУ): 1) самотічні, в яких пульпа перемішується по жолобам під дією власної сили ваги; 2) напірні, в яких пульпа перемішується водою, яка подається насосами під напором; 3) змішані.
Напірна ГТУ дозволяє перемішувати вантаж як по горизонталі, так і по вертикалі. В змішаній ГТУ (рис.1.19, б) пульпа самопливом переміщується по жолобу 9 і попадає в приймальник 12 ежекторного гідроелеватора 13. В напірне сопло гідроелеватора з допомогою насоса високого тиску 10 подається вода, яка разом з пульпою проходить через дифузор в трубопровід 11. Самотічні ГТУ найчастіше виготовляють у вигляді прямокутних цегляних або бетонних лотків із заокругленими кутами. Всередині лоток покривається шаром цементу або листовою сталлю. Зверху лоток закривається дерев'яними або металевими щитками. Переваги гідротранспорту: висока продуктивність; велика довжина транспортування під будь-яким кутом і по вертикалі; простота обслуговування; можливість суміщення з іншими технологічними процесами (наприклад, миттям). Недоліки: обмеженість по виду переміщуємого вантажу; підвищене зношення пульпопроводу; потреба у великій кількості води; небезпека замерзання в зимовий період; підвищені витрати енергії.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |