|
|||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Пластинчасті конвеєри
Пластинчастим називається конвеєр, у якого тяговим органом являється ланцюг, а вантажонесучим органом - настил із пластин, які закріплені на ланцюгові (або ланцюгах). Пластинчасті конвеєри застосовуються для переміщення насипних, крупнокускових, абразивних і штучних вантажів безперервним потоком в горизонтальному і похилому напрямах. Конвеєри можуть використовуватися також в якості елементів технологічних машин.
Настил складається зі стальних пластин, які виконують розімкненими (для штучних вантажів), зімкненими і хвилястими (для насипних вантажів). Настили бувають плоскими і з бортами (рис. 1.8.).
Натяжні пристрої пластинчастих конвеєрів, як правило, гвинтові (як в стрічкових конвеєрах) або пружинно-гвинтові (в конвеєрах важкого типу). Переваги пластинчастих конвеєрів: підвищені кути нахилу(до 70°), висока продуктивність, можливість безпосереднього завантаження із бункерів без живильних пристроїв, транспортування гарячих вантажів. Недоліки: велика металоємкість і вартість. Скребковим називається конвеєр, тяговим органом якого є ланцюг, а переміщення вантажу здійснюється волочінням по жолобу або настилу скребками, прикріпленими до ланцюга. Скребкові конвеєри застосовуються для переміщення пилоподібних, зернистих і кускових вантажів безперервним потоком в горизонтальному і похилому напрямах. Конвеєри часто використовуються, коли необхідно розподілити вантаж між обладнанням або перемістити його під великим кутом нахилу (до 90°). Скребкові конвеєри розділяють на два типи: 1) з високими скребками (рис. 1.10, а); 2) із зануреними скребками (рис. 1.10, б). Конвеєри другого типу називають ще конвеєрами суцільного волочіння, так як вантаж переміщується не окремими порціями кожним скребком, а суцільною масою, яка займає частину перерізу жолоба. Скребковий конвеєр з високими скребками (рис. 1.10, а) складається зі станини 7 з направляючими 8 і жолоба 6. На станині змонтовані приводна 4 і натяжна 1 зірочки, які охоплені ланцюгом 2 зі скребками 3. Натяг ланцюга проводиться натяжним пристроєм 9, встановленим на натяжній зірочці. Транспортування вантажу може здійснюватись нижньою, верхньою або одночасно обома гілками (в різні сторони). Завантаження і розвантаження проводиться в будь-якому місці траси. Розвантажувальні отвори в дні жолоба перекриваються шиберними засувками.
Скребки виготовляють з листової сталі товщиною 3-8 мм. Висота скребків дорівнює або перевищує висоту стінки жолоба. По формі скребки відповідають формі жолоба і можуть бути прямокутні, трапецієвидні і напівкруглі.
Натяжні пристрої по конструкції аналогічні натяжним пристроям для пластинчастих конвеєрів. Переваги скребкових конвеєрів: можливість створення герметичності траси, розвантаження в будь-якому місці траси, завантаження без застосування живильних пристроїв. Недоліки: швидке зношення скребків, підвищені витрати енергії, можливість «спливання» скребків над вантажем. Елеватором (норією) називається конвеєр, тяговим органом якого є стрічка або ланцюг, а вантажонесучим - ковші, люльки або полки, які на них закріплені. Елеватори застосовуються для транспортування пилоподібних, зернистих, кускових і штучних вантажів по вертикальній або крутонахиленій (60 - 75°) трасам без проміжного завантаження і розвантаження. Відповідно до виду вантажонесучого органу розрізняють ковшові, люлькові і поличні елеватори. Найбільше застосування отримали вертикальні стаціонарні елеватори. Стаціонарний стрічковий ковиловий елеватор (рис. 1.12, а) складається із закритого металічного кожуха, який включає верхню частину 1 (головку), середні секції 2 і нижню частину 3 (башмак). В верхній частині розміщений приводний барабан 5, в нижній - натяжний барабан 6 з натяжним пристроєм 9. Через барабани перекинута стрічка 8 з закріпленими на ній ковшами 4. Для попередження обертання ковшів в напрямі, протилежному транспортуванню, обов'язково встановлюється храповий 7 або роликовий стопор.
В похилих елеваторах (рис. 1.12, б, в) робоча гілка з ковшами 1 рухається по спеціальним направляючим роликам 2 або направляючим 3. Завантаження може проводитись зачерпуванням вантажу із заокругленої частини башмака або засипанням вантажу в ковші. Розвантажується вантаж у верхній частині елеватора.
Розрізняють чотири типи ковшів: 1) напівкруглі мілкі (рис. 1.13, а; для переміщення добре сипучих вантажів); 2) напівкруглі глибокі (рис. 1.13, б; для переміщення вологих і погано сипучих вантажів); 3) гострокутні (рис. 1.13, в, г; для переміщення важких абразивних вантажів); 4) трапецієвидні округлені (рис. 1.13, д; для переміщення важких абразивних вантажів). Ковші 1 і 2 типів розмішують на тяговому органі розставленими (рис. 1.13, є), а 3 і 4 типів-зімкненими (рис. 1.13, ж). Натяжні пристрої елеваторів - гвинтові, пружинно-гвинтові і вантажні. Останні забезпечують автоматичний натяг стрічки. Натяжний пристрій розміщується на осі нижнього барабана. Завантажувальні патрубки нижньої секції виконані з похилим днищем (кут нахилу 45° або 60°) для забезпечення самотічного руху вантажу до ковшів. Розвантажувальна секція оснащена боковими люками для огляду і очищення барабана або зірочок. В кожухові закріплені направляючі шини для обмеження поперечного розкачування стрічки або ланцюгів з ковшами.
вантажів: ящиків, коробок, упаковок, кш, діжок і т.п. Люлькові елеватори (рис.1.14, а) складаються з вертикальних замкнених ланцюгів 2, які огинають верхні приводні 1 і нижні натяжні 4 зірочки. До ланцюгів з певним кроком шарнірно прикріплені люльки 3. Завантаження проводиться на висхідній гілці, а розвантаження - в будь-якому місці низхідної гілки. Поличні елеватори (рис. 1.14, б) також складаються з ланцюгів 8, які огинають приводні 5 і натяжні 9 зірочки. До ланцюгів з певним кроком жорстко прикріплені полки 6 (захвати). Кронштейни полок опираються на підкоси 7, що дозволяє ланцюгам безперешкодно огинати зірочки. Завантаження полок проводиться вручну або автоматично на висхідній гілці, а розвантаження - у верхній частині елеватора (аналогічно ковшовому). Гвинтовим (шнековим) називається конвеєр, у якого вантажонесучим органом являється гвинт (шнек). Гвинтові конвеєри застосовують для транспортування сипучих пилоподібних, зернистих і дрібнокускових вантажів. По принципу дії розрізняють горизонтальні і похилі, крутонахилені і вертикальні конвеєри та гвинтові транспортуючі труби. Горизонтальний гвинтовий конвеєр (рис. 1.15) складається з нерухомого жолоба 7, нижня частина якого має форму напівциліндра, закритого зверху кришкою 3. До приводного вала 6 закріплені витки шнека. Сам вал розташований в кінцевих підшипникових опорах 2 і 9 та проміжній опорі 5. Вантаж поступає в один або кілька завантажувальних пристроїв 8 і розвантажується через розвантажувальні пристрої 4. Вал 6 обертається від привода 1 (двигун, муфта, редуктор). Завантаження і розвантаження може проводитись в будь-якому місці конвеєра.
Гвинт конвеєра виконують з правим або лівим напрямом спіралі, одно-, дво - або триходовим. Поверхня гвинта може бути: 1) суцільною - для транспортування насипних матеріалів, що не злежуються (зерно, цукор, крейда, сухий пісок); 2) стрічковою (рис. 1.16, а) - для транспортування дрібнокускових вантажів (гравій, вапняк); 3) фасонною - для транспортування тістоподібних вантажів (глина, бетон); 4) лопатевою (рис. 1.16, б) - для транспортування тістоподібних матеріалів з одночасним перемішуванням. Вал гвинта при значній його довжині для зручності монтажу виконують з окремих секцій. Кінцеві підшипники закріплені в торцевих стінках жолоба. Підшипник зі сторони, в яку переміщується вантаж, виконаний упорним. Цей підшипник сприймає осьову розтягуючу силу, яка діє вздовж вала. В місцях встановлення проміжних опор витки шнека перериваються. По напряму подачі вантажу гвинтовий конвеєр може бути розподільчим (рис. 1.16, в) або збиральним (рис. 1.16, г). Переваги гвинтових конвеєрів: простота конструкції і обслуговування, невеликі розміри, наявність проміжного розвантаження, герметичність. Недоліки: значне стирання і подрібнення вантажу, підвищене зношення жолоба і гвинта, можливість утворення заторів при перевантаженні, підвищені питомі витрати енергії. Роликовим називають конвеєр, в якого вантажонесучим органом являються ролики. Роликові конвеєри застосовуються для транспортування штучних і тарно-штучних вантажів, які можуть перемішуватися по роликам (ящиків, коробок, упаковок і т.п.) в горизонтальному напрямі або під невеликим кутом. Конвеєри бувають двох видів: 1) неприводні (рис.1.17, а); 2) приводні (рис.1.17, б).
Привод в приводних конвеєрах може бути індивідуальним на кожний ролик або один на групу роликів. В останньому випадку передбачають пристрої для передачі обертання кожному ролику (ланцюг, канат, зубчасті колеса і т.п.). Конвеєри можуть бути також реверсивними. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |