|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Глибокі форми
Фурункул – це гостре гнійно-некротичне ураження волосяного фолікула, сальної залози і навколишньої підшкірно жирової клітковини, часто виникає після остіофолікуліту чи фолікуліту. Типова локалізація – шия, сідниці, стегна, поперек, спина, живіт. Спочатку це червоний, болючий запальний вузол, конусоподібної форми з нечіткими межами, розмірами до 1-3 см. Потім в центрі формується пустула, еритема і набряк посилюються, через 3-4 дні вузол гнійно розплавляється, пустула руйнується, видно щільний жовтувато-зелений некротичний стрижень, який поступово виділяється з гноєм, формується виразка, яка гоїться рубцем неправильної кутастої форми, інфільтрат розсмоктується, зменшується набряк, запальні явища, зникає болючість. Тривалість хвороби 7-10 днів.
Якщо фурункул локалізується на передніх поверхнях гомілок, волосистій частині голови, пальцях, в слуховому проході, то він супроводжується значною болючістю.
Якщо на верхній губі, в носо-губній складці перебіг стає злоякісним: щільний і значний набряк, інфільтрат розповсюджується до внутрішнього кута ока, темно-синього кольору, температура тіла 40-41 ºС, головний біль, сонливість, різке погіршення загального стану, може виникнути сепсис, тромбоз вен, менінгіт. У хворих на цукровий діабет виникають великі інфільтрати з глибоким некрозом тканин.
Фурункульоз – це множинні фурункули на обмежених ділянках (локалізований), дисеміновані (загальний). Є гострий і хронічний рецидивуючий фурункульоз. Сприяє виникненню зниження імунітету, підвищена чутливість до стафілококів,цукровий діабет, хронічні вогнища інфекції, сверблячі дерматози.
Карбункул – це запалення кількох волосяних фолікулів на спільному інфільтраті.
Типова локалізація – потилиця, спина, поперек, сідниці. Спочатку інфільтрат росте, розповсюджується в глибину, в процес втягуються нові фолікули. На 4-5 день захворювання утворюється гостро запальний, темно-червоний, щільний, болючий при пальпації вузол до 5-10 см в діаметрі. Навколо окремих фолікулів виникає глибокий некроз шкіри, вогнище стає темного, аж до чорного кольору, в кількох місцях відкриваються отвори, з яких виділяється гній з кровю, формується виразка з нерівними краями, зелено-жовтими некротичними стрижнями, які повільно відходять. Після відходження стрижнів виразка глибока, неправильної форми, з синюшними, в’ялими, підритими краями, нерівним дном з гнійними нальотом, кровоточить, навколо з інфільтратом. Одужання через 2-3 тижні і більше з утворенням втягнутого рубця неправильної форми. В важких випадках температура тіла підвищується до 40-41ºС, озноб, щільний набряк, запалення лімфатичних судин і вузлів, менінгеальні симптоми.
Можливі ускладнення фурункула і карбункула: запалення лімфатичних судин, вузлів, вен, тромбофлебіт, емболії, тромбоз синусів головного мозку, сепсис, менінгіт, абсцес мозку, легень, печінки.
Гідраденіт – це гнійне запалення апокринової потової залози, не хворіють діти до періоду статевого дозрівання і люди похилого віку. Типова локалізація: під пахвами, навколо сосків грудей, пупка, в ділянці статевих органів, заднього проходу. Спочатку виникає декілька або один невеликий запальний болючий, щільний вузол до 0,5 см і товщі шкіри, росте до 1-2 см, шкіра над ним синюшно-червона, всередині гнійне розплавлення, він розм’якшується і проривається з утворенням нориці і виділенням вершко подібного гною, загоюється поступово з формуванням рубця. Процес схильний до тривалого рецидивуючого перебігу, іноді двохсторонній, може підвищуватися температура тіла з порушенням загального стану.
Псевдофурункульоз (множинні абсцеси дітей) – це множинне запалення екринових потових залоз, що виникає у ослаблених дітей грудного віку, рідше 1-4 років, при поганому догляді, підвищеній пітливості. Типова локалізація на волосистій частині голови, спині, сідницях, стегнах. Зявляються болючі, щільні вузли різної величини, шкіра над ними червоно-синюшна, згодом вони розм’якшуються, тканини гнійно розплавляються, утворюється нориця, з якої виділяється велика кількість жовтувато-зеленого сметаноподібного гною, гоїться з утворенням виразок, що рубцюються. Перебіг затяжний, висипка приступодібна, виникає поліаденіт, підвищення температури тіла, можливі ускладнення: флегмони, сепсис.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |