|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Літературні жанри Київської РусіЛітература виникла на Русі разом з прийняттям християнства. Писемна література, яка сформувалася в Київській Русі на початку XI століття, спиралася на два найважливіших джерела -усну народну творчість і християнську традицію, що прийшла з сусідніх держав, насамперед Візантії. У творах літераторів того часу широко використовувалися героїчні й обрядові пісні, загадки, прислів'я, приказки. Народні пісні і перекази широко використовувалися літописцями. Від усної народної творчості древньої Русі у фольклорі українського народу збереглися найяскравіші зразки обрядової поезії – колядки і щедрівки. Вершиною усної народної творчості став героїчний билинний епос, що склався до Х столітті і розвивався в XI—XIII століттях. З утвердженням християнства велику роль починає відігравати перекладна література
Первинними ці жанри називаються оскільки вони служили будівельний матеріал для що об'єднує жанрів.
Первинні жанри:
– Житіє -найбільш поширений й улюблений жанр давньоруської літератури, ств. при смерті людини і тими людьми, які спілкувалися з людиною.
– Слово -прикладом політичної різновиду давньоруського красномовства служить «Слово про похід Ігорів» + «Слово про Закон і Благодать»(Іларіон)
–Поучение – «Повчання дітям» В. Мономаха
– Повість -текст епічного характеру, що розповідає про князів, про військові подвиги, про княжі злочини. Прикладами військових повістей є «Повість про битві річці Калці», «Повість про руйнуванні Рязані ханом Батиєм», «Повість про житії Олександра Невського». Жанр військової повісті – одне з найбільш розроблених жанрів давньоруської літератури.
До первинним жанрам також відносять погодну запис, літописний розповідь, літописне сказання і церковну легенду.
Літопис – ця розповідь яка базується на історичних подіях. Це найбільш древній жанр давньоруської літератури. У Київської Русі літопис набуває значної ролі, так як повідомляла про історичні події минулого + політичниий і солідний юридичний документ, засвідчував як потрібно вступати у певних ситуаціях. Найдавніша літописом є «Повістю временних літ».
Патерик – опис життя святих батьків.
Апокриф – буквально перекладається з давньогрецького мови як «потаємний, таємний». Це твори релігійно-легендарного характеру. Апокрифи отримали особливе поширення 13–14 століттях, але церква не визнавала цей жанр і визнає до нашого часу.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |