|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Аналіз виконання договірних зобов’язань щодо поставки продукції та показників результативності збутової діяльностіЗбутову діяльність підприємства доцільно аналізувати за такими напрямками: Ø аналіз виконання договірних зобов’язань перед покупцями; Ø аналіз якості продукції, що поставляється покупцям; Ø аналіз показників результативності збутової діяльності; Ø аналіз впливу збутової діяльності на прибуток підприємства. Процент виконання договірних зобов’язань (ПВ) розраховують за формулою:
де ОП.Д. – об’єм поставок продукції підприємством за визначений період згідно заключеного договору; ОН – об’єм недопоставки продукції за визначений період. Аналіз виконання договірних зобов’язань проводять не тільки по окремих видах продукції, але і в розрізі кожного контракту і строків поставки, щоб виявити конкретні причини недовиконання договірних зобов’язань і усунути їх в майбутньому періоді. Показники результативності збутової діяльності доцільно використовувати для аналізу комерційної роботи відділу збуту підприємства. Перш за все до цих показників відносять: Ø об’єм реалізації продукції; Ø активність збутової діяльності можна оцінити кількістю заключних і виконаних контрактів з покупцями. визначається цей показник діленням об’ємів реалізованої продукції за визначений період до кількості виконаних за цей період контрактів з покупцями. Коефіцієнт оборотності запасів за формулою:
Коб.з = Р / З де Р – об’єм реалізованої продукції; З – середній запас готової продукції за вказаний період (грн). Тенденція до збільшення коефіцієнта оборотності запасів являється позитивним моментом в роботі відділу збуту. Це свідчить про скорочення часу наявності готової продукції в запасах і в певній мірі сприяє покращенню фінансового стану підприємства. Ø показник „об’єм реалізованої продукції в розрахунку на одного співробітника відділу збуту ” дає оцінку змінам продуктивності праці працівникам цього відділу. Ø об’єм реалізованої продукції, що припадає на 1 грн. витрат на рекламу товарів, у значній мірі характеризує ефективність збутової реклами. Позитивним в роботі відділу збуту є збільшення об’єму реалізованої продукції в розрахунку на одного співробітника в результаті зменшення чисельності робітників збутових підрозділів підприємства. А наслідок цього – підвищення продуктивності праці.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |