|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Суть і критерії економічної ефективності
Економічна ефективність виробництва – це результативність виробничої діяльності, співвідношення між результатами господарської діяльності і витратами. Економічний ефект – це який-небудь корисний результат, виражений у вартісній оцінці. На практиці розрізняють економічну ефективність – це показник за певний проміжок часу, який характеризує загальний розмір економічного ефекту в зіставленні з розміром витрат і ресурсів окремо і в сукупності. У будівельній організації визначають (розраховують) ряд показників, що оцінюють ефективність виробництва: 1. Диференційовані показники: а) трудомісткість виробництва і продуктивність праці (формули 17.1 і 17.2):
(17.1)
, (17.2)
де - час, відпрацьований працівниками будівельної організації (середньооблікова чисельність працівників); Q – об'єм виробництва БМР за період; б) матеріаломісткість і матеріаловіддача (формули 17.3 і 17.4):
(17.3)
(17.4)
де - матеріальні витрати. в) фондовіддача і фондомісткість виробництва; 2. Інтегральні показники: а) витрати на 1000 грн. БМР (формула 17.5):
, (17.5)
де - собівартість БМР, виконаних будівельною організацією за плановий період; - об'єм БМР, виконаних за плановий період. б) рентабельність виробництва і рентабельність БМР (формули 17.6 і 17.7):
(17.6)
(17.7)
де - валовий прибуток будівельної організації; - середньорічна вартість ОПФ будівельної організації; - нормовані оборотні кошти будівельної організації; - прибуток від реалізації БМР; - собівартість БМР, виконаних будівельною організацією за певний період. Важливе місце в системі показників оцінки ефективності діяльності будівельної організації, займають показники ефективності капіталовкладень: а) капіталоємність БМР і капіталовіддача (формули 17.8 і 17.9)
(17.8)
(17.9)
де - об'єм капіталовкладень; - приріст виконаних БМР, обумовлені капіталовкладеннями будівельної організації. б) коефіцієнт економічної ефективності капіталовкладень: - для будівельної організації, що діє, розраховують показник рентабельності капіталовкладень (формула 17.10):
(17.10)
де приріст прибули, обумовлений капіталовкладеннями; - для створеної будівельної організації (формула 17.11):
(17.11)
де - річний об'єм СМР за проектом; - собівартість річного об'єму БМР; - об'єм капіталовкладень на створення нової будівельної організації.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |