|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Порядок обґрунтування необхідної кількості різних категорій працівників
Для правильної оцінки потреби будівельної організації в працівниках необхідні наступні початкові дані: - виробнича програма діяльності будівельної організації на плановий період; - заплановані заходи щодо технічного розвитку і організації виробництва; - нормативи витрат живої праці; - баланс робочого часу одного робітника; - результати аналізу діяльності будівельної організації за минулий, плановий період в сфері показників праці. Для розрахунку кількості працівників будівельної організації, а також фонду заробітної плати, необхідно оцінити (розрахувати) ефективний (корисний) фонд робочого часу в плановому періоді. Даний показник визначається при розрахунку балансу робочого часу. Розрахунок балансу робочого часу одного робочого виконується з метою ефективнішого використання трудових ресурсів в будівельній організації і підвищення кількості корисного фонду часу. Приклад розрахунку балансу робочого часу одного робітника представлений в табл. 9.1. Таблиця 9.1 Баланс робочого часу одного робітника, дні
Розрахунок кількості робочих за плановий період (як правило, за рік) може здійснюватися по: - трудомісткості робіт; - нормам виробітку; - робочим місцям на основі норм і зон обслуговування. Метод розрахунку кількості робочих з використанням трудомісткості робіт застосовується, в основному, для визначення необхідної кількості робочих-відрядників основних виробництв по формулі (9.5):
(9.7)
де до — кількість найменувань видів робіт в плановому періоді; N j — кількість виконуваних робіт у-го найменування, од.; tj — трудомісткість виконання однієї одиниці робіт j-ого найменування, год/од.; ДТнзвj — трудомісткість зміни залишків незавершеного виробництва по видах робіт j-го найменування, година.; Fe — ефективний фонд часу одного робочого, година.; Рвіп — планований відсоток виконання норм часу %.
По нормах виробітку кількість основних робочих визначається по формулі:
(9.8)
де Q — об'єм робіт за плановий період в натуральному виразі, наприклад в м3, м2, т, і ін.(може бути у вартісному виразі); Нвір — норма виробітку на один робочий за одиницю часу.
На основі норм і зон обслуговування роблять розрахунок кількості робочих, зайнятих на ненормованих і важко нормованих видах робіт по формулі:
(9.9)
де Nр.м — кількість робочих місць, які обслуговуються групою робочих; Ноб — кількість робочих місць, які обслуговуються одним робочим (норма обслуговування); Кзм — кількість змін роботи в будівельній організації; Рн — втрати робочого часу і нез'явлення % до номінального фонду часу.
Кількість допоміжних робочих можна визначити (так само, як і для робочих основного виробництва), виходячи із запланованої для них трудомісткості робіт і норм обслуговування. Кількість керівників, фахівців і службовців, як правило, визначається на основі штатного розкладу, який щорічно затверджується керівником будівельної організації. Кількість молодшого обслуговуючого персоналу також може наголошуватися в штатному розкладі або розраховуватися на основі норм обслуговування. При виконанні визначених видів робіт у кожному окремому випадку необхідні робітники різної кваліфікації, для яких встановлені кваліфікаційні розряди та відповідним нарахуванням заробітної плати за тарифними ставками. Кваліфікаційні характеристики робіт у довіднику передбачають тільки основні найпоширеніші види робіт. Окрім робіт передбачених кваліфікаційною характеристикою, працівник повинен приймати участь в роботах разом з працівниками, що мають більш високі розряди, і навпаки – працівники високих розрядів повинні вміло керувати робітниками, що мають менший розряд. На ремонтно-будівельних роботах найбільш часто необхідні наступні кваліфікації робітників основних професій: муляри та пічники 2, 3 та 5-го розрядів; покрівельники 2-5 розрядів; маляри, штукатури, паркетники 2, 4 та 5-го розрядів, лицювальники 2, 3 та 5-го розрядів, теслярі 2 та 4-го розрядів, столяри 2-4-го розрядів.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |