|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Визначення порівняльної економічної ефективності капіталовкладень
Капітальні вкладення в підприємство, галузь і зрештою в народне господарство - це виражені в грошовій формі одноразові витрати, направлені на створення нових або реконструкцію основних фондів, що діють, і поповнення оборотних коштів. Пройшовши сферу капітального будівництва, капітальні вкладення (реальні інвестиції) в значній своїй частині (до 90—95%) перетворюються на виробничі фонди, збільшуючи або оновлюючи виробничі потужності підприємств і створюючи фінансові і матеріальні передумови для підвищення технічного рівня виробництва і його ефективності. Основний показник економічної ефективності капітальних вкладень і нової техніки в два останні десятиліття радянського періоду (1970—1980-і рр.) - показник приведених витрат. Приведені витрати в цих умовах були конкретизацією глобального критерію - економії суспільно необхідних витрат праці — і були в цьому сенсі виразом загальнодержавної стратегічної установки на економію витрат, у тому числі і в першу чергу — витрат інвестиційного характеру. Приведені витрати, виходячи з цієї установки, забезпечували вибір найбільш прийнятного варіанту рішення конкретної господарської задачі, власна значущість якої встановлювалася на підставі інших підходів в рамках централізованого планування. Приведені витрати є річною сумою поточних витрат, збільшеною на нормативну річну величину погашення капітальних вкладень (за рахунок отримуваного завдяки цим вкладенням додаткового прибутку) по альтернативних варіантах рішення поставленої господарської задачі, причому кращим з варіантів визнається той, який має мінімальний рівень приведених витрат [20]. Показник приведених витрат визначається по формулі (17. 12):
(17.12)
– приведені витрати на одиницю продукції (роботи), грн.; – собівартість одиниці продукції (роботи), грн.; – питомі капітальні вкладення до виробничих фондів, грн.; – коефіцієнт порівняльної економічної ефективності, рівний прийнятною для учасника інвестиційного процесу нормі чистого доходу на капітал.
Потрібно відзначити, що в національної економіки, яка розвивається стабільно і з низькими темпами інфляції, значення коефіцієнта невелике, що забезпечує будівельним організаціям вигідні умови для здійснення капіталовкладень. У СРСР нормативний коефіцієнт ефективності складав 0,15. У сучасних умовах розвитку значення даного коефіцієнта буде значно вище, оскільки не створені задовільні умови для довгострокового інвестування. В даний час найбільше застосування отримали методи дисконтування.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |