|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Задачі для самостійного розв’язання. Задача 2.1. Визначити вертикальні реакції опор горизонтальної балки прольотом l, якщо вантаж Р розміщено на ній на відстані x від першої опориЗадача 2.1. Визначити вертикальні реакції опор горизонтальної балки прольотом l, якщо вантаж Р розміщено на ній на відстані x від першої опори. Відповідь: , . Задача 2.2. Однорідний стержень АВ, довжина якого 1 м, а вага 20 Н, підвішений горизонтально на двох паралельних мотузках АС і ВD. До стержня в точці Е на відстані АЕ= м підвішений вантаж Р= 120 Н. Визначити натяг мотузок і . Відповідь: ТС= 100 Н, TD= 40 Н. Задача 2.3. На горизонтальну балку, що лежить на двох опорах, відстань між якими дорівнює 4 м, покладені два вантажі, один С в 2 кН, інший D в 1 кН, так, що реакція опори А у два рази більша реакції опори В, якщо знехтувати вагою балки. Відстань CD між вантажами дорівнює 1 м. Яка відстань х вантажу С від опори А? Відповідь: х= 1 м. Задача 2.4. Трансмісійний вал АВ несе на собі три шківи вагою , , . Розміри вказані на рисунку. Визначити, на якій відстані х від підшипника В треба встановити шків вагою , щоб реакція підшипника А дорівнювала реакції підшипника В; вагою вала знехтувати. Відповідь: х= 139 см.
До задачі 2.3 До задачі 2.4
Задача 2.5. Горизонтальний стержень АВ вагою 100 Н може обертатися навколо нерухомої осі шарніра А. Кінець В відтягується доверху за допомогою перекинутої через блок нитки, на якій підвішена гиря вагою . У точці, що знаходиться на відстані 20 см від кінця В, підвішений вантаж Q вагою 500 Н. Чому дорівнює довжина х стержня АВ, якщо він перебуває у рівновазі? Відповідь: х= 25 см.
Задача 2.6. До однорідного стержня, довжина якого 3 м, а вага 6 Н, підвішені 4 вантажі на однакових відстанях один від одного, причому два крайніх – на кінцях стержня. Перший вантаж зліва важить 2 Н, кожний наступний важчий попереднього на 1 Н. На якій відстані х від лівого кінця треба підвісити стержень, щоб він залишався горизонтальним? Відповідь: х= 1,75 м.
Задача 2.7. Горизонтальна балка, що підтримує балкон, зазнає дії рівномірно розподіленого навантаження інтенсивності . На балку біля вільного кінця передається навантаження від колони . Відстань осі колони від стінки l= 1,5 м. Визначити реакції защемлення. Відповідь: R= 5 кН, М= 5,25 кН∙м.
Задача 2.8. На консольну горизонтальну балку діє пара сил з моментом , а в точці С вертикальне навантаження . Довжина прольоту балки АВ= 3,5 м, винос консолі ВС= 0,5 м. Визначити реакції опор А і В. Відповідь: RА= 2 кН – вниз, RВ= 4 кН – вгору. Задача 2.9. На двоконсольну горизонтальну балку діє пара сил , на ліву консоль – рівномірно розподілене навантаження інтенсивністю q, а в точці D правої консолі – вертикальне навантаження . Визначити реакції опор, якщо , , , а= 0,8 м. Відповідь: RА= 1,5 кН, RВ= 2,1 кН. Задача 2.10. Визначити координати центра ваги поперечного перерізу нерівнобокого кутника, полички якого мають ширину ОА=а, ОВ=b і товщину AC=BD=d. Відповідь: , .
До задачі 2.10 До задачі 2.11
Задача 2.11. В однорідній квадратній дошці ABCD зі стороною AB= 2 м вирізано квадратний отвір EFGH, сторони якого відповідно паралельні сторонам ABCD і дорівнюють 0,7 м кожна. Визначити координати х і у центра ваги частини дошки, що залишилася, знаючи, що OK = O1K =0,5 м, де і – центри квадратів; і відповідно паралельні сторонам квадратів. Відповідь: х= у = – 0,07 м.
До задачі 2.12 Задача 2.12. Знайти координати центра ваги дерев’яного молотка, який складається із прямокутного паралелепіпеда і ручки з квадратним перерізом. Дано: а =10 см, b =8 см, с =18 см, d =40 см, l =3 см. Відповідь: х =0, у =8,8 см, z =0.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |