|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Задачі для самостійного розв’язання
Задача 3.1. Однорідна балка вагою 600 Н і довжиною 4 м спирається одним кінцем на гладеньку підлогу, а проміжною точкою В на стовп заввишки 3 м, утворюючи з вертикаллю кут . Балка утримується в такому положенні мотузкою АС, протягненою по підлозі. Нехтуючи тертям, визначити натяг мотузки Т і реакції стовпа і підлоги. Відповідь: Т= 150 Н, RВ= 173 Н, RС= 513 Н. Задача 3.2. До гладенької стіни приставлена однорідна драбина АВ під кутом до горизонту; вага драбини 200 Н; у точці D на відстані, що дорівнює 1/3 довжини драбини від нижнього кінця, знаходиться людина вагою 600 Н. Визначити силу тиску драбини на опору А і на стінку. Відповідь: XA= 300 H, YA= – 800 H, ХВ= – 300 H.
Задача 3.3. Визначити реакції опор А і В балки, що перебуває під дією двох зосереджених сил і рівномірно розподіленого навантаження. Інтенсивність розподіленого навантаження, величини сил і розміри вказані на рисунку. Відповідь: XA= 2,6 кН, YА= 4,2 кН, ХВ= 15,6 кН.
Задача 3.4. Визначити реакції защемлення консольної балки, що перебуває під дією рівномірно розподіленого навантаження, однієї зосередженої сили і двох пар сил. Відповідь: X= 11,8 кН, Y= – 2,8 кН, М= – 86,8 кН∙м.
Задача 3.5. Однорідна плита АВ вагою Р= 100 Н вільно спирається в точці А і утримується під кутом до горизонту двома стержнями BC і BD. BCD – рівносторонній трикутник. Точки C і D лежать на вертикальній прямій CD. Нехтуючи вагою стержнів і вважаючи закріплення в точках B, C і D шарнірним, визначити реакцію опори А і зусилля в стержнях. Відповідь: RA= 35,4 H, SC= 89,5 H, SD= – 60,6 H.
Задача 3.6. Однорідна балка АВ вагою Р= 100 Н прикріплена до стінки шарніром А і утримується під кутом до вертикалі за допомогою троса, який перекинутий через блок і несе вантаж G. Частина ВС троса утворює з вертикаллю кут . У точці D до балки підвішено вантаж Q вагою 200 Н. Визначити вагу вантажу G і реакцію шарніра А, нехтуючи тертям в блоці, якщо BD= АB. Відповідь: G= 146 H, XA= 73 Н, YA= 173 H. Задача 3.7. Кран для підйому вантажу складається із балки АВ, нижній кінець якої з’єднаний зі стінкою шарніром А, а верхній утримується горизонтальним тросом ВС. Визначити натяг Т троса ВС і тиск на опору А, якщо відомо, що вага вантажу Р= 2 кН, вага балки АВ дорівнює 1 кН і прикладена посередині балки, а кут . Відповідь: Т= 2,5 кН, XA= – 2,5 кН, YA= – 3 кН.
До задачі 3.8 До задачі 3.9
Задача 3.8. Визначити реакції опор А і В балки, яка перебуває під дією однієї зосередженої сили і пари сил. Навантаження і розміри вказані на рисунку. Відповідь: XA= 2 кН, YA= – 4,32 кН, YВ= 7,78 кН. Задача 3.9. Визначити реакції защемлення консольної балки, яка перебуває під дією рівномірно розподіленого навантаження, зосередженої сили і пари сил. Відповідь: X= 2,8 кН, Y= 1,7 кН, М= – 5,35 кН∙м. Задача 3.10. Однорідна балка АВ вагою 200 Н спирається на гладеньку горизонтальну підлогу в точці В під кутом і, крім цього, підтримується двома опорами С і D. Визначити реакції опор в точках В, С і D, якщо довжина АВ=3 м; ВС=CD=0,5 м. Відповідь: RВ= 200 Н, RС= 300 Н, RD= 300 Н. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |