|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 12. Підсудність. Підготовче провадження в суді першої інстанціїПитання для усного опитування та дискусії
1. Поняття і види підсудності. 2. Одноособовий та колегіальний розгляд матеріалів кримінального провадження. 3. Направлення кримінального провадження з одного суду до іншого. Неприпустимість спорів про підсудність. 4. Поняття і значення стадії підготовчого провадження. 5. Порядок підготовчого судового засідання. 6. Рішення, які приймаються у підготовчому судовому засідання. 7. Вирішення питань, пов'язаних з підготовкою до судового розгляду. Призначення судового розгляду. Задачі до практичного заняття № 1. У місті Хмельницькому було зґвалтовано 13-річну дівчинку. Слідчий слідчого відділу Центрального відділу міліції, зібравши достатньо доказів, які вказували на вчинення злочину гр. Семенюком, повідомив йому про підозру, а пізніше склав обвинувальний акт, який направив прокурору на затвердження. Прокурор міста Хмельницького затвердив обвинувальний акт. Визначте підсудність. До якого суду потрібно направити матеріали досудового розслідування для підготовчого судового провадження?
№ 2. Житель міста Хмельницького Дуров, перебуваючи у відрядженні у місті Шепетівці, з корисливих мотивів вчинив вбивство 16-річної дівчини. Слідчий, завершивши розслідування у даному провадженні, передав матеріали розслідування з обвинувальним актом прокурору міста Шепетівки. Прокурор, встановивши, що розслідування проведено повно, всебічно і об’єктивно, затвердив обвинувальний акт. Який суд надалі повинен розглядати справу по суті?
№ 3. Жителі міста Мукачево (Закарпатська область) Жилін, Томко, Сивко і Грищук, перебуваючи на заробітках у місті Києві, розпивали ввечері спиртні напої. Посварившись, Жилін і Грищук почали битися. В ході бійки Жилін вдарив Грищука по потилиці, чим заподіяв тяжке тілесне ушкодження. Після затвердження обвинувального акту прокурор передав матеріали розслідування щодо Жиліна до Шевченківського районного суду міста Києва. У підготовчому провадженні виникла необхідність передати матеріали кримінального провадження на розгляд суду за місцем проживання обвинуваченого і знаходження більшості свідків – до Мукачівського міського суду. Хто у цій ситуації має вирішити питання про направлення кримінального провадження до іншого суду?
№ 4. У м. Хмельницькому було вчинене вбивство двох осіб (ч. 2 ст. 115 КК). Гр. Рикуну було повідомлено про підозру у вчиненні цього злочину. В ході розслідування було з’ясовано, що Рикун також вчинив у м. Дунаївці розбійний напад (ч. 1 ст. 187 КК). У зв’язку з цим матеріали про вказані злочини були об’єднані в одне провадження. Після закінчення досудового слідства і затвердження обвинувального акту постало питання про те, якому суду слід передати матеріали досудового розслідування на розгляд. Визначіть підсудність даного провадження. В якому складі суду повинно здійснюватися провадження в суді першої інстанції?
№ 5. Про підготовче судове засідання по обвинуваченню гр. Сидорчука у вчиненні крадіжки були повідомлені прокурор, обвинувачений, його захисник і потерпілий. Однак на підготовче судове засідання до суду з’явився тільки прокурор. Суд, заслухавши прокурора, вирішив призначити справу до судового розгляду. Чи було дотримано вимог кримінально-процесуального закону? Чи може суддя провести підготовче судове засідання за відсутності обвинуваченого і його захисника?
№ 6. Під час підготовчого судового засідання суддя виявив, що обвинувальний акт по справі складено і затверджено помічником прокурора Хмельницького району, а не самим прокурором. На це прокурор, який брав участь у підготовчому судовому засідання, зауважив, що помічник прокурора має ті ж права, що і прокурор. Оцініть пояснення прокурора. Хто повинен складати і затверджувати обвинувальний акт? Яке рішення у цій ситуації повинен прийняти суддя?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |