|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 14. Судовий розгляд. Судові рішення. Питання для усного опитування та дискусіїПитання для усного опитування та дискусії 1. Поняття, суть та значення вироку суду. 2. Правові властивості вироку суду. 3. Питання, що вирішуються судом при ухваленні вироку. 4. Види вироків суду та підстави для їх ухвалення. 5. Структура та зміст вироку суду. 6. Процесуальний порядок ухвалення та проголошення вироку. 7. Окрема думка судді.
Задачі до практичного заняття
№ 1. Після розгляду кримінальної справи про заподіяння тяжких тілесних ушкоджень суддя Лемко, який розглядав справу одноособово, та секретар судового засідання видалилися до нарадчої кімнати для ухвалення вироку. У нарадчій кімнаті суддя вирішив усі питання, передбачені ст. 368 КПК, після чого секретар судового засідання написав текст вироку під диктовку судді. Підписавши вирок, суддя повернувся до зали судового засідання, де проголосив вирок. Чи мали місце порушення вимог кримінального процесуального закону під час ухвалення вироку?
№ 2. В обвинувальному вироку, постановленому по справі про зґвалтування, суддя Зварич, обґрунтовуючи винуватість обвинуваченого, послався на показання потерпілої Малюти, які були дані нею на досудовому слідстві. В судовому засіданні Малюта відмовилася давати показання, оскільки соромилася присутніх у залі. Показання, які були дані нею на досудовому слідстві, в судовому засіданні не оголошувалися, оскільки про це ніхто з учасників процесу не заявляв клопотання. Чи правильно вчинив суддя? На яких доказах суд повинен обґрунтовувати вирок?
№ 3. На розгляді в Хмельницькому міськрайонному суді знаходилася справа по обвинуваченню Готка у вчиненні вбивства з корисливих мотивів (п. 6 ч. 2 ст. 115 КК). Справа розглядалася колегією із двох суддів і трьох присяжних. У нарадчій кімнаті при вирішенні питання про винуватість обвинуваченого у вчиненні злочину двоє суддів проголосували за, двоє присяжних – проти, а один із присяжних утримався від голосування. Оцініть ситуацію. Чи мають право присяжні голосувати при вирішенні питань, передбачених ст. 368 КПК?
№ 4. Розглянувши кримінальну справу про незаконне полювання (ч. 1 ст. 248 КК), у нарадчій кімнаті суддя дійшов висновку, що обвинуваченого Петрика з урахуванням бездоганної поведінки і сумлінного ставлення до праці на час розгляду справи в суді не можна вважати суспільно небезпечним. Яке рішення повинен прийняти суддя?
№ 5. Судовим розглядом кримінальної справи було встановлено, що відсутній причинний зв'язок між діянням обвинуваченого і шкідливими наслідками, що настали. Було з’ясовано, що шкідливі наслідки настали внаслідок дій самого потерпілого. Яке рішення і на якій підставі повинен прийняти суддя у даному випадку?
№ 6. У нарадчій кімнаті по кримінальній справі про умисне вбивство (ч. 1 ст. 115 КК), яка розглядалася колегією із трьох суддів, більшість питань, передбачених ст. 368 КПК, були вирішенні суддями одноголосно. Проте по окремих питаннях один із суддів Степчук проголосував негативно. У зв’язку з цим Степчук відмовився підписувати ухвалений вирок. Оцініть дії судді Степчука. Яке рішення він може прийняти?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |