|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ГОСПОДАРСЬКО—ПИТHОГО ВОДОПОСТАЧАHHЯ
Розглядаючи проблему организацiї господарсько—питного водопостачання, насамперед, необхiдно виділити наступні основнi види водопостачання: · децентрализоване або місцеве · централізоване або водопроводне (гаряче та холодне)
Iснує 2 системи надходження гарячої води до населення: · відкрита, коли гаряча вода з ТЕС або котельнi подається вiдразу до споживача; · закрита, коли ТЕС виконує функцiї лише теплоносiя, а нагрiвання води здiйснюється у спецiальних водних нагрiвниках центральних або iндивiдуальних теплопунктiв.
Для забезпечення гiгiєнiчного контролю за якiстю питної води у мiсцi водозабору розташовують спеціальні зони санітарного захисту. Пiд зоною санiтарного захисту джерела господарсько—питного водопостачання розумiють спецiально видвену територiю, що функціонально пов’язану з водозабiрними спорудами.
Під час використання наземних вододжерел прийнято виділяти 3 зони санітарного захисту: 1. Зона посиленого (суворого) режиму або перший по яс, що включає у свою структуру земельну ділянку в мiсцi забору воли та територiю, на якiй знаходяться основнi водоочисні споруди. Основнi характеристики цієї зони такі: · територiя зони обгороджена i суворо пильнується; · доступ сторонних осiб в зону суворо заборонений; · проживання людей на територiї зони суворо заборонено; · на територiї та акваторiї першого поясу заборонені рибна ловля, купання, прання бiлизни, катання на човнах; · у примiщеннях будівль, які розташовані на території зони обов’язково повиннi бути побудованi каналiзацiйнi вбиральнi; · персонал повинен проходити регулярнi медичнi огляди та обстеження на бактеріоносіння.
2. Зона обмежень або другий пояс, включає у свою структуру територiю, яка оточуе водоймище та його притоки, і поширюється уверх за течiєю на десятки кілометрів, а вниз за течiєю — на декiлька сотень метрiв. Довжина другого поясу вверх за течiєю повинна забезпечувати лiквiдацiю патогенної мiкрофлори за рахунок процесiв самооочищення водоймища, ураховуючи той факт, що тривалiсть життя патогених мiкроорганiзмiв у рiчній воді, як прапвило, складає не бiльш, ніж 5 дiб. Тому верхню межу зони обмежень визначають розрахунковим методом, помноживши швидкiсть течiї рiчки у метрах за добу на 5 дiб. На території зони обмежень необхідно регулювати розмiщення населених пунктiв та, в першу чергу, промислових пiдприемств і тваринних компексiв. Спускання побутових та промислових стiчних вод, а також внесення в орні землі гною та отрутохімікатів у цiй зонi забороняється.
3. Зона спостережень або третiй пояс призначена для органiзацiї нагляду за водопостапчанням та iншими процесами, що пов’язані з ним.
У випадку використання підземних вододжерел прийнято розташовувати 2 пояси санiтарної охорони: 1. Перший пояс зони санiтарної охорони розташовують безпосередньо навколо свердловини на територiї з радiусом 30—50 м; 2. Другий пояс зони санiтарної охорони розміщують на території з радiусi 50—1000 м, ураховуючи, що процес повного вимирання патогених мiкроорганiзмiв у пiдземних водах триває 200 дiб.
3.Ситуаційна задача з гігієни лікувально-профілактичних закладів. CИТУАЦІЙНА ЗАДАЧА ДО БІЛЕТА № 46 В інфекційній лікарні реєструються випадки виникнення внутрішньолікарняних гострих респіраторних захворювань вірусної етіології. У місті – епідемія грипу. Під час санітарно-епідеміологічного обстеження лікарні було установлено: палати здебільшого багатоліжкові, площа на 1 ліжко в середньому складає 4,5 м2, боксового відділення немає. Штучна припливно-витяжна вентиляція відсутня, свіже повітря надходить через кватирки. 60% палат мають орієнтацію вікон на південь, 40% палат – на північ. Аналіз повітря палат: вміст СО2 – 0,18%, вміст аміаку – 2 мг/м3, загальне бактеріальне обсіменіння – 4000 в 1 м3. В лікарні дозволяється щоденне відвідування хворих, принцип суворої ізоляції не виконується. Перерахуйте основні причини поширення гострих респіраторно-вірусних захворювань в стаціонарі та обгрунтуйте відповідні гігієнічні рекомендації. В: причини недотримання лікарнею санітарнопроепідемічних заходів,мала площа припадае на 1 ліжко,відсутність боксового відділення,а також відсутність вентиляції. Потрібно дотримуватись суворої ізоляції,і дотримуватись санітарно-проепідемічного режиму Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |