|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Хвильові рівняння та пружні хвилі
Програмнi запитання Приклад поширення компонент змiщень вздовж однiєї з координатних осей. Хвильовi рiвняння для поздовжніх i поперечних хвиль. Рiшення Даламбера хвильового рiвняння для плоскої хвилi, яка поширюється вздовж однiєї з осей, i його пояснення. Енергiя пружної хвилi. Рiшення хвильового рiвняння для плоскої хвилi, яка поширюється довiльно. Плоска вертикально поляризована поперечна хвиля з фронтом, паралельним горизонтальнiй осi координат. Потенцiал поперечної хвилi. Рiшення хвильового рiвняння для сферичної хвилi. Поширення хвилi з фронтом довiльної форми, початковi умови. Використання другої формули Грiна. Вивiд формули Кiрхгофа.
Лiтература 1. Безухов Н.И. Основы теории упругости, пластичности и ползучести. - М.: Высшая школа, 1968. § 7.03. 2. Лейбензон Л.С. Курс теории упругости. - ГИТТЛ, 1947, §§ 163,164,165. 3. Саваренский Е.Ф. Сейсмические волны. - М.: Недра. 1972,с.156-168, 182-185. 4. Магницкий В.А. Основы физики Земли. - М.: Академиздат, 1953, §§ 29,30. 5. Гурвич И.И Сейсмическая разведка. - М.: Недра, 1969.с. 15-180.
Методичнi вказiвки Потрiбно детально ознайомитись з виведенням i поясненням хвильового рiвняння для безмежного середовища. Необхiдно твердо вияснити, виникнення яких типiв пружних хвиль можливе в цьому випадку, чим вiдрiзняються поздовжнi i поперечнi хвилi. Звернiть увагу на спрощуюче допущення, прийнятi при виведеннi хвильового рiвняння для векторного поля змiщень. Останнє, як вiдомо, може бути представлене в виглядi суми двох векторних полiв - потенцiйного i вихрьового. Особливий інтерес представляє випадок поширення плоскої хвилі в заданому напрямку і випадок поширення сферичної хвилі на великій і малій відстані від точкового джерела, що потрібно враховувати при опрацюванні відповідного матеріалу. Для виконання фундаментальних особливостей поширення пружних хвиль необхідно досконало вивчити випадок збудження коливань довільними джерелами. Останнє обов`язково приводить до розгляду формул Кірхгофа і Пуассона, які дозволяють визначити поле зміщень в усьому зовнішньому по відношенню до джерела просторі. Формули Кірхгофа і Пуаcсона мають важливе принципове значення тому, що їх можна розглядати як математичні вирази фундаментальних принципів геометричної сейсміки Гюгенса і Ферма.
Питання для самоперевірки 1. Який висновок слідує з того, що рівняння пружного руху розкладається на два рівняння, які визначають потенціал і вектор-потенціалу поля зміщень? 2. Що таке поляризація сейсмічних хвиль? 3. Як визначаються швидкості поздовжніх і поперечних хвиль? 4. Чим відрізняються два основних типи поздовжніх хвиль? 5. Чим відрізняються поверхневі хвилі Релея і Лява? 6. В чому полягає принцип Гюгенса? 7. Чи може бути використана формула Кірхгофа в практичних розрахунках? 8. Чим відрізняються поздовжні плоска і сферична хвилі?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |