|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Характерний механізм ушкодження передньої хрестоподібної зв'язки
Яке лікування потребує даний хворий? У які терміни після пластики передньої хрестоподібної зв'язки дозволяється навантаження на ногу?
Задача № 8 Хворий Р., 22 роки, студент, під час тренування з боротьби упав на лівий бік у положенні відведення правої гомілки. При цьому на правий колінний суглоб упав його партнер. Відчув різкий біль ділянці колінного суглоба, у момент травми відзначав хрускіт у суглобі. Товаришами доставлений на машині до травматологічної клініки. Об'єктивно: стан хворого задовільний. Ходити з навантаженням на праву нижню кінцівку не може. Правий колінний суглоб збільшений у об'ємі, контури його згладжені. При пальпації визначається симптом "балотування надколінка", різка болючість по внутрішній поверхні колінного суглоба, що збільшується при спробі відведення гомілки назовні. У цій же ділянці є припухлість і крововилив у м'які тканини. Хворому під місцевою анестезією зроблена пункція суглоба (отримано 80 мл кров'янистої рідини). Після анестезії відзначається виражене відхилення гомілки назовні. Приведення в межах норми. На рентгенограмах правого колінного суглоба кісткової патології не виявлено.
Питання: Механізм ушкодження внутрішньої бічної зв'язки колінного суглоба. Які методи лікування застосовуються за даної патології? Терміни відновлення працездатності.
Задача № 9 Хвора П., 36 років, маляр, під час роботи упала з висоти 2 м на випрямлені ноги. При цьому ліва гомілка підкрутилася і хвора відчула різкий біль у колінному суглобі. Навантажувати кінцівку не змогла. Машиною швидкої допомоги доставлена до травматологічної клініки. Об'єктивно. Стан хворої задовільний. Після зняття шини в ділянці лівого колінного суглоба визначається згладженість контурів, припухлість і підшкірний крововилив по внутрішній поверхні. Гомілка відхилена досередини (варусна деформація). При пальпації різка болючість у ділянці внутрішнього виростка великогомілкової кістки, виражений гемартроз. Кінцівка знаходиться в злегка зігнутому положенні. Активні рухи в суглобі через біль неможливі. При приведенні гомілки болючість у ділянці внутрішнього виростка великогомілкової кістки різко зростає. На рентгенограмах відзначається компресійно-осколковий перелом внутрішнього виростка великогомілкової кістки зі зміщенням.
Питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.) |