|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Найбільш ефективне знеболювання при переломах таза типу Мальгеня і його техніка?Який вид лікування варто застосувати? Які терміни лікарняного режиму і відновлення працездатності?
Задача № 9 Хворий К., 30 років, йдучи по вулиці упав на ділянку правого великого вертлюга, нога при цьому була в положенні згинання і внутрішньої ротації. Відразу відчув різкий біль у правому кульшовому суглобі, не зміг піднятися. Попутною автомашиною доставлений до травматологічного відділення міської лікарні. При надходженні загальний стан хворого задовільний. Скарги на біль у правому кульшовому суглобі. При огляді хворого в положенні на спині відзначається згинання, приведення і внутрішня ротація правої ноги. При пальпації – виражений біль у правому кульшовому суглобі, великий вертлюг зміщений назад. Активні рухи неможливі, пасивні - обмежені, пружинисті, болючі. На рентгенограмі – задньоверхній вивих правого стегна з крайовим переломом даху і заднього краю кульшової западини. Питання: Який метод лікування варто застосувати? Вид і термін фіксації? Термін відновлення працездатності? Задача № 10 Хворий Н., 29 років, гірник, під час роботи в шахті був здавлений вагонетками в ділянці великих вертлюгів. На твердих ношах доставлений до травмпункту, де було уведено 1 мл 2% розчину промедолу і хворий евакуйований до травматологічного відділення медсанчастини гірників. При госпіталізації загальний стан задовільний. У положенні на спині ліва нижня кінцівка зігнута, ротована до середини і приведена. При пальпації біль у лівому кульшовому суглобі. Відзначається западання на місці великого вертлюга. Рухи в лівому кульшовому суглобі – активні неможливі, пасивні обмежені, особливо ротаційні. Відзначається видиме укорочення лівої нижньої кінцівки до 2 см. Зліва зменшена відстань між великим вертлюгом і лобковим зчленуванням. При ректальному дослідженні відзначається випинання гострого фрагмента дна кульшової западини. Голівка стегна - у порожнині таза. При рухах у кульшовому суглобі – відчуття "тертя порцеляни" (симптом Ру). На рентгенограмі – перелом дна лівої кульшової западини з вивихом голівки в порожнину таза. Питання: Який найбільш доцільний вид знеболювання? Який метод лікування нобхідно застосувати в даному випадку? Який термін лікарняного режиму і відновлення працездатності?
Задача № 11 Хворий А., 26 років, залізничник, під час роботи був здавлений із боків між вагонетками. Відразу ж упав, відчувши різкий біль у ділянці таза. Машиною швидкої допомоги на твердих ношах доставлений до травматологічного відділення обласної лікарні. При госпіталізації загальний стан хворого тяжкий. Положення на спині. Обличчя бліде, покрите потом. Пульс - ниткоподібний, частий, 110 ударів за хвилину. Артеріальний тиск - 90/60 мм. рт. ст. Скарги на біль у ділянці таза. При огляді в ділянці крил клубових кісток є садна з підшкірними крововиливами. При пальпації біль найбільш виражений у ділянці крил клубових кісток, тут же визначається рухомість відламків і крепітація. Активні рухи в суглобах нижніх кінцівок неможливі, пасивні, болючі. На рентгенограмі таза відзначається поперечний перелом крила правої клубової кістки й осколковий перелом крила лівої клубової кістки без зміщення відламків. Зроблено повний комплекс протишокової терапії, у тому числі внутрішньотазова новокаїнова блокада за методом Школьникова- Селіванова. Після виведення потерпілого зі стану шоку укладений на ортопедичне ліжко в положенні Волковича. Через місяць дозволене ходіння і хворий виписаний додому. Через два місяці з дня травми приступив до роботі зі спеціальності (помічник машиніста електровоза).
Питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |