|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Характер ушкодження в даному випадку?Класифікація вивихів стегна? Під яким знеболюванням доцільніше проводити усунення вивиху стегна?
Задача № 10 Хворий М., 34 роки, збитий автомашиною при переході вулиці. Машиною швидкої допомоги доставлений до приймального відділення обласної лікарні. Скаржився на різкий біль у лівому кульшовому суглобі, неможливість рухів у лівій нозі. При огляді: хворий лежить на спині. Тулуб трохи повернено вліво. Ліва нога зігнута в кульшовому і колінному суглобах до гострого кута, приведена і ротована досередини. Відзначається вкорочення лівої ноги порівняно з правою, чітко виражений лордоз. Великий вертлюг розташований вище лінії Розер-Нелатона. Під пупартовою зв'язкою визначається западання, а позаду і донизу від кульшової западини – випинання. Активні рухи відсутні, пасивні – пружнисті. На рентгенограмах лівого кульшового суглоба голівка стегна стосовно кульшової западини зміщена назад і донизу.
Питання: Який механізм виникнення задніх вивихів стегна? Які Ви знаєте способи усунення вивихів стегна і їхня методика? Який порядок ведення хворих після усунення вивиху?
Задача № 11 Хворий С., 48 років, доставлений машиною швидкої допомоги до приймального відділення зі скаргами на біль у правому кульшовому суглобі, неможливість рухів у правій нозі. З анамнезу встановлено, що потерпілий упав з будівельних риштувань висотою близько 5 метрів. Приземлився на праву ногу, при цьому нога була ротована назовні і різко відведена. Через гострий біль у кульшовому суглобі піднятися і випрямити ногу не зміг. При огляді: хворий знаходиться на спині, права нога зігнута, різко відведена і ротована назовні. Права нога здається довшою від лівої. У ділянці затульного отвору видно випинання. Великий вертлюг не прощупується. Активні рухи неможливі, пасивні – пружні. На рентгенограмах правого кульшового суглоба голівка стегна зміщена стосовно кульшової западини донизу і наперед, знаходиться в затульному отворі.
Питання: Встановіть та обґрунтуйте діагноз. Як вправити даний вивих стегна? Яке показане лікування після усунення цього вивиху?
Задача № 12 Хворий Н., 32 роки, упав з висоти 3 метрів з упором на ліву ногу, що була трохи відведена і ротована назовні. Відчув тріск і різкий біль у лівому кульшовому суглобі. Піднятися і стати на ноги не зміг. Машиною швидкої допомоги доставлений до прийомального відділення лікарні. При огляді: хворий знаходиться на спині, тулуб трохи повернено вправо. Ліва нога злегка відведена, ротована назовні та випрямлена. Укорочення лівої ноги порівняно з правою незначне. Під пупартовой зв'язкою видно випинання, пальпується голівка стегна. Великий вертлюг не пальпується, позаду визначається западання. Нога бліда, пульс на артеріях стопи ослаблений. Активні рухи неможливі, пасивні – пружнисті. На рентгенограмі лівого кульшового суглоба голівка правого стегна стосовно кульшової западини зміщена наперед і догори та розташована на лонній кістці. Питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.) |