|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Який діагноз можна виставити даному хворому? Методи консервативної терапіїМетоди консервативної терапії. Задача № 4 До приймального відділення обласної лікарні машиною швидкої допомоги доставлена хвора 68 років зі скаргами на біль у ділянці грудної клітки і хребта, слабкість у нижніх кінцівках. Транспортування здійснювалося в положенні сидячи. Оглянута хірургом, патології з боку грудної клітки не виявлено. Травму отримала під час падіння на сідниці. Об'єктивно: у хворої виражений кіфоз грудного відділу хребта. При пальпації відзначає болючість у ділянці остистих відростків десятого й одинадцятого грудних хребців. Осьове навантаження болюче в проекції тіл зазначених хребців. Рухи в хребті різко обмежені через біль. Чутливість і рухи в кінцівках збережені, слабкість у ногах при положенні лежачи на животі зникає. На рентгенограмах грудного відділу хребта у двох проекціях визначається зниження висоти тіл десятого й одинадцятого грудних хребців на 1/2. Крім цього, визначається виражений міжхребетний остеохондроз і діагноз спондильоз. Компресійний перелом тіл десятого й одинадцятого грудних хребців на тлі вираженого остеохондрозу і спондильозу.
Питання: Сформулюйте діагноз. Яке лікування необхідно застосувати в даному випадку? Методика функціонального лікування компресійних переломів хребців.
Задача № 5 Хворий 3., 30 років, службовець, доставлений до травматологічного відділення попутнім транспортом зі скаргами на різкий біль у поперековому відділі хребта. Травму одержав при автодорожній пригоді. Об'єктивно: загальний стан хворого задовільний. У поперековій ділянці праворуч є поверхневі садна, набряк, підшкірна гематома. При пальпації відзначається різко виражений біль у паравертебральній ділянці в проекції поперечних відростків другого, третього і четвертого хребців. Тут же визначається крепітація кісткових відламків. Активне бічне згинання хребта вправо малоболюче, вліво – різко болюче. Відзначається позитивний симптом "прилиплої п'яти". Осьове навантаження на хребет болюче. На рентгенограмах поперекового відділу хребта в бічній проекції кісткової патології не виявлено, у передньозадній – відзначаються поперечні переломи другого, третього і четвертого поперечних відростків поперекового відділу хребта праворуч, діастаз між відламками до 1 см. Діагноз. Закритий перелом поперечних відростків другого, третього і четвертого поперекових хребців справа.
Питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.) |