|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Яке показане лікування в даному випадку?2. Які види оперативних втручань існують при даних пошкодженнях? Термін відновлення працездатності.
Задача № 5 Спортсмен-парашутист В., 22 роки, при приземленні підвернув праву стопу під себе. Відчув різкий біль, хруст, стати на ногу не зміг. Доставлений санітарною машиною до приймального відділення обласної лікарні. Об'єктивно: права стопа деформована, передній відділ її зігнутий і приведений. Внутрішня кісточка не контурується. П'яткова кістка укорочена. Під шкірою на тильній поверхні стопи чітко пальпується голівка таранної кістки, а по внутрішній поверхні є випинання (човноподібна кістка). Зовнішня кісточка різко виступає під шкірою. П'ятка зміщена всередину. На рентгенограмах правої стопи- підтаранний вивих стопи досередини. Питання: Яке лікування в даному випадку показано? У якому положенні повинна бути фіксована стопа і на який термін? 3. Яка реабілітація хворого застосовується після зняття гіпсової пов'язки?
Задача № 6 Хворий К., 32 роки, стрибнув на ходу з потяга, перерозігнувши праву стопу. Відчув сильний біль, стати на ногу не зміг. Доставлений попутною машиною до лікарні. Права стопа деформована, передній її відділ укорочений, збільшене поздовжнє склепіння. По тильній поверхні стопи пальпується човноподібна кістка під великогомілковою кісткою. Функція стопи порушена. На рентгенограмах – тильний вивих стопи у Шопаровому суглобі.
Питання: Показання до оперативного лікування вивихів стопи. Терміни фіксації гіпсовою пов'язкою. Терміни відновлення працездатності з урахуванням віку і професії.
Задача № 7 Виштовхуючи автомашину з кювету, ліва стопа хворого Д., 39 років, потрапила під колесо. Відчув різкий біль, стати на ногу не зміг. Цією же машиною доставлений до лікарні. Об'єктивно: виражено різкий набряк стопи. При пальпації відзначається розлита болючість по всій стопі. Осьове навантаження на плеснові кістки підсилюють біль. Функція стопи порушена. На рентгенограмах лівої стопи – вивих у суглобі Лісфранка з крайовими переломами дистального ряду кісток заплесно.
Питання: Які існують методи лікування вивихів у суглобі Лісфранка? Способи фіксації вправлених відламків? Терміни іммобілізації і відновлення працездатності? Задача № 8 На відпочинку, під час гри у футбол хворий К., 21 р., ударив по м'ячі лівою ногою. З'явився гострий біль у І пальці. Помітив, що з'явилась деформація І пальця. По допомогу звернувся до травмпункту. При огляді визначається деформація I пальця лівої стопи у вигляді курка. Активні і пасивні рухи першим пальцем неможливі, відмічаються пружні рухи. На рентгенограмах лівої стопи – вивих I пальця до тилу. Питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |