|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Який вид контрактури (за функціональною ознакою) у хворого?
Що призвело до виникнення контрактури в описаного хворого? Які існують класифікації контрактур і що покладено в їхню основу?
Задача № 4 Хворий Р., 32 роки, звернувся до травматолога обласної поліклініки зі скаргами на нестійкість лівої ноги, неможливість повного навантаження на ногу. Під час роботи на будівництві одержав травму – закритий зад ньо-зовнішній вивих лівої гомілки. Був доставлений до хірургічного відділення ЦРБ, де зробили усунення вивиху, наклали задню гіпсову шину від кінчиків пальців до сідничної складки. Двічі робили пункцію колінного суглоба з приводу гемартрозу. Через 8 днів після травми хворий був переведений до дільничної лікарні за місцем проживання. Через місяць гіпсова шина була знята, призначена розробка рухів у колінному суглобі, масаж стегна і гомілки, парафінові аплікації на колінний суглоб. У дільничній лікарні перебував протягом місяця, потім був виписаний для продовження лікування в амбулаторних умовах. Дані об'єктивного дослідження: ходить на милицях, злегка навантажуючи ліву ногу. Помірна гіпотрофія м'язів стегна і гомілки. Контури колінного суглоба згладжені. Активні і пасивні рухи в колінному суглобі в повному обсязі, помірно болючі. При виконанні пасивних рухів визначається бічна рухливість у положенні розгинання, симптом передньої і задньої "висувної шухляди". При спробі стати на ліву ногу з'являється вальгусна деформація в колінному суглобі і почуття нестійкості кінцівки. Питання: Який вид порушення рухів у суглобі є в даного хворого? Чим зумовлена бокова рухомість у колінному суглобі, симптом передньої і задньої висувної шухляди? Які погрішності в лікуванні призвели до виникнення нестійкості кінцівки?
Задача № 5 Хвора Ц., 22 роки, доставлена до травматологічного відділення машиною швидкої допомоги зі скаргами на біль у правому стегні, що підсилюється при найменшому русі і напрузі м'язів. За 30 хвилин до надходження була збита на вулиці автомашиною. Дані об'єктивного дослідження: загальний стан хворої задовільний, шкіра і видимі слизуваті бліді. Пульс - 98 уд./хв., ритмічний, задовільних властивостей, АТ - 100/70 мм рт. ст. Права нижня кінцівка іммобілізована шиною Дитеріхса. Після зняття шини: стегно в середній третині збільшено в обсязі, деформовано. Визначаються достовірні ознаки перелому – крепітація і рухомість відламків на протязі діафіза кістки. Дані вимірів: довжина лівої ноги при вимірі від передньої верхньої ості здухвинної кістки до внутрішньої кісточки 102 см, правої – 97 см, правого стегна – 36 см, лівого – 41 см, правої гомілки – 40 см, лівої – 40 см.
Питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |