|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Яке типове зміщення відламків спостерігається при переломі стегнової кістки у верхній третині?Який вид лікування показаний у даному випадку? Назвіть достовірні ознаки перелому?
Задача № 2 Хворий Д., 43 роки, під час роботи упав з будівельних риштувань (висота 3,5 метра), вдарившись лівою половиною тіла об застиглу цементну купу. Відчув різкий біль у ділянці стегна, самостійно піднятися не зміг. Машиною швидкої допомоги з іммобілізацією лівої кінцівки трьома шинами Крамера доставлений до травматологічного відділення. Об'єктивно. Стан хворого середньої тяжкості. Пульс 90 ударів за хвилину, артеріальний тиск - 90/50 мм рт. ст. У середній третині лівого стегна є припухлість м'яких тканин, підшкірні крововиливи, деформація. Колінний суглоб, гомілка і стопа ротовані назовні. Відзначається укорочення кінцівки на 3 см. На рівні деформації визначається крепітація кісткових відламків. Активні і пасивні рухи в кінцівці через біль неможливі. На рентгенограмах лівого стегна – поперечно-осколковий перелом діафіза стегнової кісти в середній третині зі зміщенням кісткових відлам ків по ширині і довжині. Дистальний фрагмент зміщений назаді на зовні.
Питання: Який діагноз необхідно виставити в даному випадку? Терміни лікування методом скелетного витягання? Середні терміни відновлення працездатності?
Задача № 3 Хворий Р., 18 років, учень технікуму, під час їзди на велосипеді по слизькій дорозі упав на узбіччя. Після падіння відчув різкий біль у ділянці нижньої третини правого стегна і колінного суглоба. Попутнім транспортом з іммобілізацією кінцівки двома ціпками доставлений до дільничної лікарні. Після проведення протишокових заходів із транспортною іммобілізацією (шина Дитеріхса), санітарною машиною доставлений до травматологічної клініки. Об'єктивно. Стан хворого задовільний. У нижній третині правого стегна відзначається деформація, збільшення його в обсязі, синці. При пальпації цієї ділянки різка болючість, крепітація кісткових відламків. Відзначається укорочення кінцівки на 2,5 см. Активні рухи в суглобах кінцівки неможливі, пасивні – болючі і супроводжуються патологічною рухомістю в нижній третині лівого стегна. Чутливість і рухи в пальцях стопи збережені, пульс на артеріях стопи задовільних властивостей. Підняти кінцівку самостійно не може. На рентгенограмах визначається поперечний перелом діафіза правої стегнової кістки в нижній третині зі зміщенням дистального відламка назад і назовні на весь поперечник.
Питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |