|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Яке лікування потребує хворий?Через скільки тижнів настане відновлення працездатності?
Задача № 2 Хворий А., 22 роки, на вулиці був збитий автомашиною. Отримав удар у ділянку крила правої клубової кістки. Цією же автомашиною доставлений до травматологічного відділення ЦРЛ. При надходженні загальний стан хворого задовільний. Пульс - 68 ударів за хвилину, ритмічний, задовільного наповнення. Дихання звичайне. Живіт м'який, неболючий, бере участь у диханні. У ділянці крила клубової кістки є садно, крововилив, розлита припухлість. Пасивні рухи в правій нижній кінцівці обмежені через біль, активні – неможливі. При пальпації в ділянці крила правої клубової кістки є різкий біль, рухомість і крепітація. На рентгенограмі – поперечний перелом крила правої клубової кістки зі зміщенням вільного фрагмента донизу на 1-1,5 см (перелом Дювернея). Питання: Який вид лікування варто застосувати? Термін лікарняного режиму. Через скільки тижнів відновиться працездатність?
Задача № 3 Хворий Н., 37 років, на роботі упав на кам'яну плиту, ударившись сідничною ділянкою. Відчув різкий біль у ділянці куприка. Машиною швидкої допомоги доставлений до травматологічного відділення в положенні на боці. При госпіталізації загальний стан задовільний. Скарги на біль у куприку, який підсилюється під час дефекації і при спробі сісти. На рентгенограмі – поперечний перелом куприка без зміщення. Питання: Які види лікування застосовують при даному пошкодженні? Термін лікарняного режиму і відновлення працездатності? Яке ускладнення можливе у віддаленому періоді і профілактика цього ускладнення?
Задача № 4 Хворий Б., 39 років, одержав удар копитом коня в ділянку лівої половини переднього півкільця таза. Автомашиною доставлений до хірургічного відділення дільничної лікарні. При надходженні загальний стан хворого задовільний. Скарги на сильний біль у місці удару. При огляді в положенні на спині (положення Волковича) відзначаються садно, крововилив і припухлість зліва від лобкового з’єднання. При пальпації визначаються виражений біль, рухливість і крепітація в проекції горизонтальної гілки лівої лобкової і висхідних гілок лівих сідничних кісток. Пасивні рухи в лівому кульшовому суглобі різко болючі, активні – неможливі. Хворий самостійно не може підняти випрямлену ліву ногу. Сечовипускання вільне, сеча світла. На оглядовій рентгенограмі – осколковий перелом горизонтальної гілки лівої лобкової і поперечний перелом висхідної гілки лівої сідничної кістки без зміщення.
Питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |