|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Яка техніка вправлення вивихів передпліччя?
Задача № 7 Хворий Д., 32 роки, упав на правий лікоть при зігнутому передпліччі. Відчув різкий біль у ліктьовому суглобі, з'явився набряк, рухати передпліччям не зміг. Машиною швидкої допомоги доставлений до травмпункту. При огляді правий ліктьовий суглоб збільшений в об'ємі, передпліччя довше порівняно з лівим, а плече – вкорочене. Голівка променевої і вінцевий паросток ліктьової кістки прощупується по передній поверхні ліктьового суглоба. Активні рухи відсутні, пасивні, пружинисті. На рентгенограмах правого ліктьового суглоба голівка променевої кістки і проксимальний кінець ліктьової кістки стосовно суглобної поверхні плечової кістки зміщені наперед та назовні. Суглобні поверхні не конгруентні. Питання: Який вид вивиху в потерпілого? Яке положення слід придати верхній кінцівці після вправлення і на який термін? Назвіть можливі ускладнення при вивихах передпліччя.
Задача № 8 Хвора М., 36 років, потрапила в автомобільну аварію, була короткочасна непритомність, що відбулося - не пам'ятає. Турбує різкий біль у правому колінному суглобі. Можливі тільки пасивні рухи в колінному суглобі, проте вони сильно болючі. При огляді права нога випрямлена, правий колінний суглоб різко збільшений в об'ємі, виражена багнетоподібна деформація. Кінцівка вкорочена. Правий надколінок зміщений всередину та назад. Рухи та чутливість у ступні не порушені, руху в колінному суглобі неможливі. Пульсація на артеріях стопи добре визначається. На рентгенограмах правого колінного суглоба – великогомілкова кістка в колінному суглобі зміщена вперед і назовні.
Питання: Встановіть та обґрунтуйте діагноз. Яка методика вправлення вивихів гомілки? 3. Терміни лікування, іммобілізації і відновлення працездатності?
Задача № 9 Хворий Т., 47 років, потрапив в автокатастрофу. Доставлений машиною швидкої допомоги до санітарного пропускника обласної лікарні. При надходженні скаржився на біль у правому кульшовому суглобі, неможливість рухів правою ногою. При огляді – права нога злегка приведена, ротована до середини і напівзігнута в колінному та кульшовому суглобах. Відзначається вкорочення правої ноги порівняно з лівою на 5 см, різко виражений поперековий лордоз. Великий вертлюг справа розташований вище, ніж зліва. Під пупартовою зв'язкою визначається западання, а позаду і догори від кульшової западини пальпується голівка стегна. Активні рухи в кульшовому суглобі відсутні, пасивні – пружні і різко болючі. На рентгенограмах правого кульшового суглоба голівка стегнової кістки відносно кульшової западини зміщена догори і назад, знаходиться на крилі здухвинної кістки.
Питання: Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.) |