|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Основні терміни. Ірраціоналізм– вчення, згідно з яким основою світу є щось нерозумне (воля, інстинкт), а джерелом пізнання – інтуїціяІрраціоналізм – вчення, згідно з яким основою світу є щось нерозумне (воля, інстинкт), а джерелом пізнання – інтуїція, почуття. „Філософія життя ” – напрям у некласичній філософії, представники якого проголосили життя (в біологічній, психічній формах) основним предметом філософії. Волюнтаризм - філософська течія, яка проголошує основою світу волю, протиставляючи її розуму. Філософська антропологія – філософський напрям, який виникає на початку ХХ століття та синтезує філософський, теологічний і науковий підхід у пізнанні людини. Екзистенціалізм – суб’єктивістське вчення, в якому вихідні значення сущого (часовість, інша людина, річ) виводяться з існування (екзистенції) людини. Позитивізм – філософський напрям, який єдиним джерелом істинного знання проголошує емпіричний досвід, заперечує пізнавальну цінність філософських знань. Комунікація – максимально широкий термін, що окреслює людську взаємодію у світі. У сучасній філософії використовується передусім як ознака конструктивної взаємодії особистостей, соціальних страт, націй та етносів, яка розгортається на основі взаємної толерантності й порозуміння.
Питання та завдання для самоконтролю
1. Якими були історичні умови формування західної некласичної філософії кінця ХІХ-ХХ століття? 2. Що сприяло появі „філософії життя” та назвіть її характерні риси? 3. Розкрийте поняття «ірраціоналізм». 4. Розкрийте основні риси психоаналітичної філософії. 5. Прокоментуйте фундаментальні риси екзистенціалізму? Що є екзистенція? 6. Що є істотним у людині згідно концепції М.Гайдеггера? 7. Прокоментуйте концепцію “комунікації” К.Ясперса. Яка теза лежить в основі цієї концепції? 8. Як вирішує проблему буття людини атеїстичний екзистенціалізм? 9. Як філософи-екзистенціалісти розуміють гуманізм? Що таке екзистенція? 10. Висвітить спільне та відмінне в концепціях “буття людини” М.Гайдеггера, К.Ясперса та Ж.-П.Сартра. 11. Якого значення набула філософія екзистенціалізму у вирішенні проблеми людини та суспільства? На які філософські течі сучасності вона вплинула? 12. Окресліть основні етапи становлення позитивістської філософії. 13. У чому полягає сутність релігійної філософії ХХ століття?
Література Основна ФІЛОСОФІЯ. Курс лекцій.: Навч. посібник // І.В.Бичко та ін. – К., 1991. ІСТОРІЯ філософії: Підручник. //А.К. Бичко, І.В.Бичко, В.Г. Табачковський, -К., 2001. ФІЛОСОФІЯ. Посібник //Є.М. Причепій, А.М. Черній та ін. – К., 2001. ЗАРУБІЖНА філософія ХХ століття. – К., 1993. Современная Западная философия. Словарь. – М.,1991.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.) |