|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Розповідь учителя. Вчинки та поведінку. Що означає дотримуватися норм етикету в повсякденному життіВчинки та поведінку. Що означає дотримуватися норм етикету в повсякденному житті.
МЕТА: відновити набуті результати, в минулому навчальному році знання про те, що таке етика, мораль і етикет та яку роль вони відіграють у житті людини й суспільства; обґрунтовувати необхідність вивчення етики; дізнатися, якими є основні точки зору про те, як виникла мораль; розвивати мислення, зв’язне мовлення, виховувати правила етикету.
ОБЛАДНАННЯ:підручник, дошка, крейда, папір, маркери, схема «Чотири підходи до розв'язання проблеми походження моралі», роздавальний і наочний дидактичний матеріал. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ:етика, мораль, етикет, моральність людини, норми й терміни: моралі, норми етикету. Структура уроку. І. Вступна частина 1. Мотивація навчальної діяльності. 2. Представлення теми уроку та очікуваних навчальних результатів. II. Основна частина 1. Знайомство з підручником. 2. Коли й чому виникла мораль. 3. Як мораль впливає на наші вчинки та поведінку. 4. Що означає дотримуватися норм етикету в повсякденному житті. III. Заключна частина 1. Підбиття підсумків. 2. Оцінювання результатів уроку. IV. Домашнє завдання ХІД УРОКУ І. ВСТУПНА ЧАСТИНА Мотивація навчальної діяльності. З а п и т а н н я т а з а в д а н н я. 1) У минулому році ви вже вивчали предмет «Етика». Про які важливі життєві правила, необхідні людині для досягнення гармонії в стосунках з іншими людьми, ви дізналися? 2) Наведіть приклади того, що ви змінили у своїй поведінці й ставленні до оточуючих під впливом вивчення «Етики». Дидактична гра «Два кола». Учитель об'єднує учнів у два кола з 8—10 учнів. Вони мають поставити одне одному стисле запитання і дати на нього відповідь одним реченням. Завершивши одне коло гри, учасники міняються ролями: ті, хто відповідав,— ставлять запитання однокласникам, і навпаки. Учасникам гри необхідно пригадати поняття й терміни, вивчені з «Етики» в 5 класі, і дати їх визначення.
2. Представлення теми уроку та очікуваних навчальних результатів. Учитель повідомляє учням, що на уроці вони пригадають раніше вивчений матеріал і дізнаються нове про те, для чого вивчають етику, та знайомить їх з очікуваними результатами уроку (тему уроку, основні поняття й терміни пропонується записувати на дошці, а очікувані навчальні результати повідомляти учням усно). II. ОСНОВНА ЧАСТИНА 1. Знайомство з підручником. Розповідь учителя. Запорукою успішного навчання є вміння працювати з підручником на уроці та вдома. Якщо в минулому році учні вивчали «Етику» за підручником О. Данилевської та О. Пометун, доцільно доручити їм пригадати, як вони працювали з ним, якщо ні — необхідно розглянути це питання детальніше шляхом коментованого читання тексту підручника на с. 10 «Як працювати з підручником на уроках етики». За змістом підручника вчитель знайомить учнів із його структурою, поділом на теми й параграфи. На прикладі одного-двох параграфів учні з'ясовують значення умовних позначок, які вони зустрічатимуть на сторінках підручника. Необхідно обов'язково звернути увагу учнів на роль ілюстрацій у підручнику й нагадати, що їх треба не лише розглядати, а й виконувати завдання до них. Складовою роботи на уроках етики, як і в минулому році, будуть різні форми колективної діяльності. - Пригадайте, яких правил необхідно дотримуватися, працюючи в парах? - Як відбувається робота в малих групах? Із новими формами колективної співпраці на уроках етики, які будуть використовуватися разом з уже відомими учням, учитель доручає їм познайомитися вдома самостійно за матеріалом підручника. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |