|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ1)Опрацювати § 12 «Що таке мистецтво керувати собою», відповісти на запитання й виконати завдання на с. 20, 21 6 клас ТЕМА: Яку роль відіграють емоції та почуття в житті людини. У чому сила моральних почуттів. Як навчитися культури почуттів. МЕТА: навчити характеризувати зміст понять «почуття», «емоції», «моральні почуття»; наводити при- клади прояву почуттів, емоцій і моральних почуттів; розкривати особливості моральних почуттів; розвивати уміння висловлювати власну думку про те, що таке культура почуттів і як її опанувати, виховувати толерантність.
ОБЛАДНАННЯ: підручник, дошка, крейда, папір, маркери, роздавальний і наочний дидактичний мате- ріал, схема «Види емоцій». ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ:почуття, емоції, моральні почуття, культура почуттів
Структура уроку I. Перевірка домашнього завдання II. Вступна частина 1. Мотивація навчальної діяльності. 2. Представлення теми уроку та очікуваних навчальних результатів. III. Основна частина 1. Що таке почуття та емоції. 2. У чому сила моральних почуттів. 3. Як навчитися культурі почуттів. IV. Заключна частина 1. Підбиття підсумків. 2. Оцінювання результатів уроку. V. Домашнє завдання
ХІД УРОКУ І. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Дидактична гра «Перекладач». Учасники гри мають «перекласти» пропоновані висловлювання з вивченого матеріалу, де використовується розглянута ними термінологія або визначення поняття, із «наукової» мови на «доступну». Гра допомагає навчити учнів розуміти зміст матеріалу, а не «зазубрювати» його. Висловлювання для використання в грі. 1) Пізнання полягає в намаганні людини своїм розумом осягнути якісь явища й одержати істинне уявлення про них. 2) Самооцінка — це формування людиною, на підставі спостережень за собою, оцінки своїх чеснот і недоліків. 3) Найсприятливішою для самовдосконалення є позиція, коли людина, усвідомлюючи свої позитивні риси, об'єктивно і критично ставиться до своїх недоліків, формує на цій основі реальні плани щодо культурного, морального, фізичного та інтелектуального вдосконалення. 4) Щось запланувавши, необхідно точно визначити, якими шляхами і в який термін буде досягнута мета. Якщо справа складна, потрібно діяти поетапно, систематично контролюючи виконання кожного етапу. 2. Запитання та завдання. 1) Поясніть, до яких дій закликає людину давньогрецький мислитель Сократ, говорячи: «Пізнай самого себе». 2) Як людина внаслідок самопізнання може здійснити самооцінку й розпочати самовдосконалення? 3) Наведіть приклади дій людини, яка вміє керувати своїми почуттями і вчинками. Висловте власну думку про те, що допомагає людині контролювати себе. 4) Наведіть приклади дій людини, яка не здатна керувати своїми почуттями і вчинками. Висловте власну думку про те, що заважає людям контролювати себе. 5) Що таке «мистецтво керувати собою»? 6) Складіть перелік порад для того, хто хоче опанувати «мистецтво керувати собою». Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |